З російського полону повернулася рекордна кількість військових з Львівщини

17:45, 19 березня 2025
Обмін полоненими відбувся 19 березня

Під час обміну полоненими 19 березня додому повернулося багато військових з Львівщини. Голова ЛОВА Максим Козицький на своїй сторінці у Facebook та Telegram-каналі оновлює інформацію про визволених бійців.

Богдан Кіщук зі Сокаля пробув у неволі понад три роки, він потрапив у полон 7 березня 2022 року.

Віталій Гоневич зі Сокаля був у полоні близько року – з 24 березня 2024 року.

Степан Котик зі села Раково Бісковицької громади на Самбірщині зник безвісти 10 травня 2024 року. Через місяць зʼявилась інформація, що він у полоні.

Василь Туркевич з Хирова потрапив у полон поблизу Попасної на Донеччині майже три роки тому.

До Мостиської громади звільнили Павла Лапицького з Великих Новосілок, який перебував у неволі з 25 грудня 2023 року, та Миколу Сидоровича зі села Золотковичі – з ним втратили зв’язок 4 липня 2022 року під час бойового зіткнення в районі Спірного.

26-річний Олег Фарима зі с. Доброгостів Трускавецької громади. Його мобілізували в перший день повномасштабного вторгнення, у полон потрапив 7 березня 2022 року біля Новоолександрівки на Луганщині.

Андрій Герман зі села Вороблевичі Меденицької громади потрапив у неволю у червні 2022 року у селі Лоскутівка на Луганщині.

«Сьогодні це перша радісна новина про звільнених з полону жителів Львівщини, але не остання. Перевіряю всю інформацію. Коли можна буде, повідомлю більше. Нехай кожна сімʼя дочекається на таку звістку», – написав Максим Козицький.

Згодом голова Львівської ОВА повідомив, що додому повернувся Андрій Скугра зі села Нова Кам’янка, Олег Підсуткевич, уродженець села Річки, та Павло Танчин з Рави-Руської. Крім цього, тепер вдома санітар другого механізованого взводу Володимир Логінський з Дрогобича.

Ще дев’ять захисників з Яворівського району:

  • Володимир Коцун (с. Передвір’я), який перебував у полоні з квітня 2022;
  • Ігор Чабаненко (селище Немирів), який потрапив у полон у грудні 2024;
  • Назар Кур’ян (Новояворівськ), який був у полоні з липня 2023 року;
  • Віталій Цікало (селище Шкло), який був у неволі з жовтня 2023 року;
  • Юрій Кишеня (Новояворівськ), який потрапив у полон у жовтні 2024 року;
  • Остап Жидачевський (село Ясниська);
  • Петро Качмар (Івано-Франківська громада);
  • Петро Тицейко (Івано-Франківська громада), який перебував у полоні з лютого 2024 року.
  • Степан Ясниський (Івано-Франківська громада).

Серед визволених з полону: житель села Віднів Куликівської громади Володимир Матросов, який перебував у полоні з червня 2022 року, Юрій Хомік, житель села Ясенів, та Володимир Мазурок, родом зі села Конюшків.

Андрій Кусий зі села Сопошин та Олег Підсуткевич із Жовкви, які були в полоні з червня 2022 року.

Роман Шумський зі села Острів, який перебував у неволі з травня 2022 року, та житель Шептицького – Ярослав Гоношілін, який був у полоні з березня 2022 року.

Стрілець-зенітник другого зенітного ракетного взводу Степан Кулинич зі Східницької громади, який потрапив у полон у квітні 2022 року біля Попасної.

Воїн 63 ОМБр Василь Романів із Журавненської громади та боєць 24 ОМБр Іван Феденьків із Розвадівської громади.

Солдат Ігор Штангрет з Пустомит, який перебував у полоні з листопада 2024 року, старший сержант Максим Чех, житель села Семенівка, був у неволі з листопада 2024 року, та Володимир Мороз зі села Семенівка, який пробув у полоні з липня 2024 року.

Олег Шкап’як із села Загірне, був у полоні 3 роки. Андрій Сенів – житель села Завадів, пробув у неволі 1 рік. Назар Гойда зі Стрия, був у полоні понад 1 рік. А Роман Лутчин зі Стрия був у полоні 2 місяці.

Степан Грицик із села Тернавка Славської громади. Служив у 24 ОМБр імені Короля Данила. У полоні перебував з листопада 2024 року.

Нагадаємо, 19 березня під час 65-го обміну військовополоненими до України повернулися 175 українських захисників. Серед них – 70 піхотинців львівської 24 бригади.