За «індексом БігМака» курс долара в Україні мав би становити ₴8,9

ЕкономікаАндрій Стець, 24 січня 20188870
«Індекс Біг-Мака» заснований на порівнянні цін бургера в США та інших країнах

Українська гривня є найбільш недооціненою валютою в світі, і американський долар повинен коштувати всього 8,90 грн, а не понад 28,80 грн, як зараз. Про це свідчить валютний «індекс Біг Мака», який розраховується британським журналом The Economist.

«Індекс Біг-Мака» був винайдений The Economist у 1986 році. Напівжартівливій індекс, який розраховується вже кілька десятиліть, заснований на порівнянні цін бургера в США та інших країнах. Якщо в якійсь країні бутерброд дорожчий американського, вважається, що валюта цієї країни переоцінена. Якщо дешевший, значить, місцевій валюті є куди рости.

Біг Мак в мережі закладів швидкого харчування «Макдональдс» в Україні в січні коштував в перерахунку 1,64 долара, тоді як в США його ціна становить 5,28 долара. Таким чином, гривня недооцінена до долара на 69%.

Індекс існує в двох варіантах. «Сирий» індекс порівнюється з валютним курсом на цей час і тим, яким він повинен бути з поправкою на ціну Біг Мака.

«Скоригований» індекс оцінює валютний курс з поправкою на ВВП країни. Українська гривня є тільки в першому з них.

«Бургекономіка» не позиціонується як точний показник валютного перекосу. Проте, «індекс Біг-Мак» став світовим стандартом, включений в декілька підручників з економіки, а також є предметом не менше 20 академічних досліджень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук