За освітньою реформою замість спеціалізованих шкіл будуть лише окремі спецкласи

СуспільствоМарта Когут, 3 листопада 2017, 14:39 3000 0

Нова реформа в освіті передбачає ліквідацію усіх спеціалізованих шкіл. Учні, які вчаться у таких закладах, ще закінчать навчання за старою програмою. Однак майбутні першокласники вже вступатимуть до простих шкіл за місцем реєстрації і без вступних конкурсів.

Школа №8 ‒ одна із двох у Львові, де учні поглиблено вивчають німецьку мову. Тут вчаться більше шести сотень дітей, які до того ж отримають німецькомовний диплом.

«Це означає, що вони мають право вступати до німецького вузу без екзаменів. Це означає, що диплом, які здобувають впродовж навчання, є безкоштовний. Це означає, що вони мають величезну перевагу при влаштуванні на роботу чи в Німеччині чи в Україні», ‒ зазначив директор спеціалізованої школи №8 Михайло Ерстенюк.

Учні початкових класів мають німецьку раз на день. А старші ‒ два рази. Аби вступити до спеціалізованої школи, усі проходили конкурс. Однак з новою освітньою реформою усі спеціалізовані школи ліквідовуються. І ця також. З 1 січня восьма школа стає просто загальноосвітньою. Теперішні школярі ще довчаться за поглибленою програмою, однак майбутні першокласники – вже ні. Також не буде вже конкурсу при вступі.

Зоряна Довганик, начальниця міського управління освіти, пояснила: «Не буде спеціалізованих шкіл, набір буде відбуватися безконкурсний, на підставі заяв батьків. В першу чергу будуть зараховуватися дітки, які проживають у даному мікрорайоні, окрім того, школи мають можливість створювати окремі класи з поглибленим вивченням певних предметів, в тому числі іноземних мов».

Пані Олена живе біля восьмої школи, однак віддавати свою дитину туди не хоче. Каже, що краще возитиме доньку в інший район, але в ту школу, яку обрала сама.

«Вона нам не підходить, хоч вона певний нахил теж має, німецький, але нам не підходить», ‒ каже львів’янка.

Наразі реформою не задоволені і вчителі спеціалізованих шкіл. Адже кількість викладацьких годин у них має зменшитись.

«Як далі буде, коли скоротять і години, і вчителів, як ми зможемо далі дати знання повні дітям ‒ невідомо. Ми як на пороховій бочці сидимо і не знаємо що далі буде, що з нами буде», ‒ каже вчителька німецької мови Уляна Костів.

Якщо у школі після набору залишаться вільні місця, дирекція зможе приймати дітей і з сусідніх районів. У Львові є 19 спеціалізованих шкіл різних напрямків. Вже з першого січня вони втрачають цей статус. Гімназій та ліцеїв реформа не стосується.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук