За пост глави МВФ змагатимуться француженка та мексиканець, - ЗМІ

Економіка14 червня 20115002

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) залишила у списку кандидатур на посаду свого директора-розпорядника міністра економіки і фінансів Франції Крістін Лагард і главу Центрального банку Мексики Августина Карстенса.

При цьому з кандидатів було викреслений глава Центробанку Ізраїлю Стенлі Фішер, який оголосив про свій намір стати новим керуючим МВФ тільки минулої неділі, повідомляє агентство Рейтер з посиланням на джерело в організації.

Представник МВФ пояснив виключення кандидатури 67-річного Фішера його віком - правила фонду вимагають, щоб вік вперше обраного директора не перевищував 65 років.

Зокрема, країни СНД висунули як єдиного кандидата голови Нацбанку Казахстану Григорія Марченка, проте 10 червня він прийняв рішення відмовитися від участі в боротьбі за цю посаду. Раніше про аналогічне рішення заявив міністр економічного планування ПАР Тревор Мануель, якого називали «ідеальним кандидатом від Брікс».

Зараз фаворитом в боротьбі за пост вважається Крістін Лагард. Шанси на успіх Августина Карстенса оцінюються невисоко через занадто консервативні погляди.

Традиційно Світовий банк очолювали американці, а МВФ - європейці.

Вибори директора-розпорядника МВФ - багатоступінчастий процес. Головна його складність полягає в тому, що «основний закон» фонду - статті угоди МВФ не регламентують саму процедуру вибору. За практиці спочатку країни-акціонери проводять консультації, в ході яких висувають своїх кандидатів. Мета консультацій - знайти компромісну фігуру. Після того, як кандидата визначено, виконавчі директори фонду, кожен з яких в залежності від ваги представляються ними країн має певною кількістю голосів, голосують за узгоджену кандидатуру.

До обрання нового керівника фонду тимчасово виконувати обов'язки глави МВФ буде перший заступник голови МВФ Джон Ліпскі.

Нагадаємо, пост директора-розпорядника МВФ став вакантним після відставки Домініка Стросс-Кана.

Він був заарештований 14 травня в Нью-Йорку за звинуваченням покоївки готелю Sofitel в сексуальних діях насильницького характеру. Через кілька днів він заявив про добровільну відставку з посади директора-розпорядника МВФ, і рада директорів організації почав обговорення кандидатур на посаду нового голови фонду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук