За змову на тендерах дві львівські фірми оштрафували на майже 1,4 млн грн

Обидві компанії «розпиляли» понад 500 тендерів

ЕкономікаЮлія Лавришин, 10 вересня 201810340

Адміністративна колегія Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) визнала дії ТОВ «Євро Фіш» та ПП «Галбізнес Груп» під час низки торгів порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та оштрафувала їх на майже 1,4 млн грн. Про це повідомило антикорупційне видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на повідомлення, опубліковане на сайті АМКУ.

Порушення конкуренції цими двома компаніями ще у лютому 2017 виявили «Наші гроші. Львів», зокрема на тендері від «Навчально-реабілітаційного центру І-ІІ ступенів "Довіра"» на закупівлю овочів. Окрім спільних адрес та телефонів, фірми надавали на торгах документи, згідно з якими користувалися послугами одного юристконсульта та мали одних і тих же постачальників продуктів.

Як виявилося в подальшому, компанії зустрілись на тендерах понад 500 разів, використовуючи для перемоги різноманітні прийоми, за допомогою яких імітували конкуренцію. Наприклад, одна з цих двох компаній пропонувала значно нижчу ціну, аніж інша. Якщо на торги, окрім них, більше ніхто не подав пропозиції, найдешевший учасник відмовлявся від підписання договору нібито через арифметичну помилку в розрахунку ціни. Відтак перемога автоматично діставалася дорожчій пропозиції.

На дії компаній до АМКУ поскаржилися учасники ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень», відтак адмінколегія АМКУ розпочала перевірку закупівель.

В повідомленні вказано, що штраф було накладено за антиконкурентні дії лише під час десяти закупівель. «Євро Фіш» та «Галбізнес Груп» не зможуть брати участі в торгах протягом наступних трьох років.

Власником ПП «Галбізнес Груп» є Петро Павлишин, а ТОВ «Євро Фіш» – Нестор Бойко, один із співвласників ТОВ «Ресторан "Голодний Микола"» і ТОВ «Пивоварня "Кумпель"».

Нині обидві компанії перебувають у стані припинення діяльності. Повідомлення про це було опубліковано в один день – 15 лютого цього року.

У 2018 році як заміна ТОВ «Євро Фіш» та ПП «Галбізнес Груп» на торги участь у торгах розпочали брати дві нові компанії: ПП «Агропродовольча промислова компанія» і ПП «Захід Інвест Торг», які зустрілися разом вже понад 400 разів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук