Заборгованості із виплати пенсій немає, - т.в.о. міністра фінансів

Економіка3 квітня 20091560

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра фінансів Володимир Матвійчук заявляє, що Уряд профінансував усі соціальні виплати та не має заборгованості із виплати пенсій та заробітних плат працівникам бюджетної сфери. Про це він повідомив сьогодні на прес-конференції, - поінформували ZAXID.NET в Управлінні у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України.

"Ми 100-відсотково профінансували всі видатки, які пов’язані з соціальними виплатами, у нас немає заборгованості із соціальних виплат із державного бюджету. Ми забезпечили 100-відсотково виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, яка фінансується з державного бюджету, а також інші соціальні виплати, в тому числі і пенсії, і стипендії, і т.д.", - наголосив Володимир Матвійчук.

Він нагадав, що протягом І кварталу існувала заборгованість із зарплати у місцевих бюджетах. Так, на 1 січня 2009 року заборгованість із зарплати бюджетникам, які фінансуються з місцевих бюджетів, складала 76,3 млн. грн., на 1 лютого - 68,9, на 1 березня - 68,5, а за даними на 27 березня - 27,6 млн. грн. Володимир Матвійчук зауважив, що в основному ця заборгованість формувалася в місті Одеса.

Т.в.о. міністра фінансів відзначив, що згідно з рішенням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, для погашення цієї заборгованості Мінфін перераховує дотацію вирівнювання місцевим бюджетам достроково. "Ми розраховуємо на те, що станом на 1 квітня цього року заборгованості із заробітної плати працівникам місцевих бюджетів не буде", - наголосив він.

Володимир Матвійчук також зауважив, що вчора на засіданні Уряду схвалено постанову щодо особливого порядку відшкодування ПДВ тим суб’єктам, які мають заборгованість із зарплати. Тобто при відшкодуванні ПДВ суб’єкти господарювання зобов’язані будуть надати інформацію про те, чи мають вони заборгованість із зарплати: "Якщо вони мають заборгованість із зарплати, то для таких суб’єктів будуть відкриті спеціальні рахунки в органах Казначейства, і в сумі заборгованості працівникам підприємства, частина ПДВ в цій сумі буде скерована за цим механізмом для погашення заборгованості із зарплати".

Т.в.о. міністра фінансів повідомив, що з державного бюджету перераховано 440 млн. грн. для погашення заборгованість із зарплати шахтарям.

Крім того, Володимир Матвійчук зазначив, що забезпечується й своєчасна виплата пенсій: "За всі 3 місяці 100-відсотково виплачено пенсій".

За його словами, торік за І квартал до Пенсійного фонду надійшло 21,9 млрд. грн., а у першому кварталі 2009 року - 22,5 млрд. грн. "Якщо зробити аналіз надходження до Пенсійного фонду в розрізі регіонів, то немає жодного регіону, який би не виконав той план, який доводився їм для мобілізації надходжень до Пенсійного фонду", - зазначив т.в.о. міністра.

Володимир Матвійчук також повідомив, що Уряд розраховує на прийняття у Верховній Раді антикризового пакета законодавства, де два законопроекти стосуються Пенсійного фонду, адже це забезпечить додаткові надходження до ПФ у сумі приблизно 2,1 млрд. грн.: "Ми розраховуємо, що Верховна Рада все-таки повернеться до розгляду як і змін до Закону "Про державний бюджет", так і до цих двох законопроектів, що є також головною позицією в тому, щоб повернутися до співпраці з Міжнародним валютним фондом".

Т.в.о. міністра фінансів переконаний, що і у подальшому пенсії та зарплата бюджетникам будуть виплачуватися своєчасно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук