Заборонять російські фільми, зняті після 1 січня 2014 року, - Сюмар

Народний депутат від «Народного фронту», голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317) буде підписаний головою Верховної Ради з урахуванням її редакційної правки №28, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року. Про це повідоміла «Телекритика».

Натомість перший заступник голови комітету свободи слова Ольга Червакова («Блок Петра Порошенка») та член комітету Юрій Павленко («Опозиційний блок») вважають, що Верховна Рада не голосувала за таку поправку.

У таблиці поправок до другого читання правка пані Сюмар передбачала викласти статтю 15-1 Закону України «Про кінематографію» в такій редакції: 

«Стаття 15-1. Заборона розповсюдження і публічного демонстрування фільмів виробництва Російської Федерації, а також тих, що пропагують правоохоронні органи, збройні сили, інші військові чи силові формування Російської Федерації

В Україні забороняється розповсюдження і публічне демонстрування фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами Російської Федерації, а також фільмів, що пропагують (включаючи подання позитивної інформації) діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Російської Федерації або їх окремих представників, та фільмів, сюжет яких прямо чи опосередковано пов'язаний із діяльністю зазначених органів чи формувань.

Заборона, встановлена частиною цієї статті не поширюється на фільми, які були вироблені до 1 січня 2014 року».

Голова комітету з питань культури та духовності та співавтор законопроекту Микола Княжицький стверджував, що Верховна Рада підтримала не поправку № 28 народного депутата Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року, а усну поправку народного депутата Олега Ляшка, за якою забороняються всі фільми виробництва Російської Федерації. «А про дати виробництва в його поправці не йшлося», - каже пан Княжицький.

Нагадаємо, що відразу після голосування Вікторія Сюмар написала на своїй сторінці у Facebook: "Я пропонувала заборонити всі російські інформпродукти, які популяризують органи влади держави та , в додаток, всі фільми та серіали - в тому числі і мелодрами - вироблені після початку російської агресії в Україні. Але проголосували врешті більш жорстку поправку Олега Ляшка про заборону всіх фільмів і серіалів, вироблених в Російській Федерації. Так, ціною Йолки та Любовь-Морковь простимулювали своє кіновиробництво. Жорстко. Але війна точно не м'яка історія".

Це підтвердив і автор поправки Олег Ляшко. "Парламент проголосував за нашу поправку про заборону трансляції ВСІЄЇ російської продукції на українських каналах", - написав він на своїй сторінці у соцмережі.

Сьогодні, 18 березня Верховна Рада відхилила проект постанови депутатів від «Опозиційного блоку» Юрія Бойка та Михайла Папієва № 1317-П про скасування голосування в другому читанні за заборону російських серіалів. Таким чином, розблоковано процедуру підписання закону про заборону російських серіалів.

Тільки після підписання законопроекту можна буде з'ясувати, в якій саме редакції депутати ухвалили закон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук