Замки Львівщини можуть потрапити у приватні руки, - депутати

Головні новини Львова 09.10Вікторія Іваскевич, 9 жовтня 2017, 18:49 1465 2

Обласні депутати не хочуть, аби замки Львівщини приватизували. У вівторок, 10 жовтня, Львівська обласна рада розгляне питання про прийняття у комунальну власність шести об'єктів культурної спадщини. Однак, частина депутатів припускає, що так пам’ятки можуть потрапити у приватні руки.

Йдеться про вежу в П'ятничанах, каплицю Боїмів, Святодухівську церкву на вулиці Коперника, Олеський, Золочівський та Підгорецький замки. Частина з них вже є в державній власності або належать громаді Львова.

«Коли ми, аналізуючи ситуацію, зробили витяги з реєстру, ми побачили, до прикладу, замок в смт Олесько (вул. Замкова, будинок 30) є реєстрація за Національною галереєю мистецтв ім. Возницького. Вид власності ‒ державна. Держава в особі Міністерства культури України значиться як власник. Відповідно, виникає питання: для чого нам рішення про прийняття у власність такого замку у власність області?», ‒ каже голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

Земельна ділянка Золочівського замку також у державній власності, а каплиця Боїмів належить громаді Львова.

Тож вимагають, аби в рішенні був окремий пункт, який передбачатиме перехід об'єктів у державну власність і вбереже пам'ятки від приватизації.

«Ці об'єкти повинна одразу перебирати у власність на себе держава. Такий варіант найкращий і він може бути, але ми мусимо розуміти, що це є значно довший процес, ‒ каже народний депутат України Ірина Подоляк. ‒ Може бути інший варіант. Це щоби в проекті рішення був вставлений запобіжник, що після того, коли обласна рада набуває у власність ці об'єкти, розпочинається процес їхньої передачі у державну власність. Інакше, якщо цей проект постанови буде таким, то голосувати за нього ясна річ не можна. Бо всі ті загрози, які пов'язані з тим, що вони будуть у комунальній обласній власності, вони залишаються. Вони можуть бути продані, перепродані, віддані в оренду і так далі».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук