Запланована нова траса Львів – Краковець може стати першою концесійною дорогою в Україні

ЕкономікаЮлія Лавришин, 20 липня 201727600
Запланована нова траса Львів – Краковець може стати першою концесійною дорогою в Україні
фото умовне
В "Укравтодорі" вважають, що для будівництва концесійної дороги Львів - Краковець треба змінити законодавство

Нова траса Львів – Краковець, будівництво якої запланував уряд, може стати першою концесійною дорогою в Україні. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на заяву глави Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор») Славоміра Новака.

«У нас є дві пропозиції із будівництва автострад на умовах концесії. Перше, дуже важливе для економіки країни, – частина міжнародного коридору Gо Highway – автомобільна дорога Краковець – Львів. Вона може стати першою концесійною автострадою в Україні. Але для реалізації проекту ще треба змінити законодавство про концесію», – заявив Славомір Новак.

На його думку, важливою передумовою для реалізації концесії із будівництва автомобільних доріг є інтенсивність руху не менше 18 тис. автомобілів на добу платного трафіку.

Нова дорога Львів — Краковець матиме довжину 84,4 км, при цьому протяжність траси Львів — Краковець, яка існує зараз, становить 109,3 км. Орієнтовний термін будівництва цієї дороги – 4-5 років, фінансування для будівництва буде на 100% залучати приватний інвестор, термін концесії – до 49 років. Концесіонер відповідатиме за будівництво, утримання, ремонт дороги. Дорога матиме чотири смуги. Орієнтовна швидкість руху – 120 км/год.

Довідково:

  • Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.
  • Концесійна дорога — це збудована за кошти інвесторів дорога підвищеної якості та комфорту, для користування якої потрібно вностити плату.

Нагадаємо, раніше проектом будівництва концесійної дороги Львів – Краковець зацікавились українські представники компанії Консорціум «Концесійні Транспортні Магістралі», а також французьке підприємство «BOUYGUES». Однак у вересні 2015 року «Укравтодор» відхилив пропозиції обох підприємств.

Також «Укравтодор» планує також побудувати північну об'їзну Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук