Запровадження єдиного соціального внеску не спростить життя підприємцям, - експерт

Економіка22 грудня 20103920

Самі підприємці довго відстоювали ідею запровадження єдиного соціального внеску, сподіваючись на зменшення навантаження відрахувань із зарплат, зменшити коло державних установ з якими потрібно безпосередньо спілкуватися. Проте його запровадження з 1 січня мало відповідає цим очікуванням підприємців. Про це 22 грудня під час засідання львівського прес-клубу зазначив президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес.

Як повідомила заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області Леся Захаревич, розмір єдиного соціального внеску з 1 січня коливатиметься для підприємств і підприємців від 36,76% від нарахованої зарплати до 49,7%. При цьому зараз сумарно соціальні відрахування становлять 36,1%.

За словами Л.Захаревич, розмір відрахувань до Пенсійного фонду – 33,2%, до Фонду зайнятості – 1,5%, до Фонду втрати тимчасової працездатності – 1,4% збережуться на тому ж рівні. Тим часом відрахування до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань передбачають 67-ступеневу градацію залежно від ступеня ризику настання нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань.

Л.Захаревич порадила підприємцям не зволікати, й уже тепер дізнатися у дирекції Фонду, який відсоток відрахувань доведеться платити уже в першій половині січня. «Для підприємств кожного класу ризику Пенсійний фонд, як головний адміністратор, відкрив окремий рахунок у Державному казначействі. Якщо не правильно визначити свій ступінь ризику, то кошти підуть не на той рахунок. У такому випадку підприємство чекатиме штрафні санкції за несплату чи несвоєчасну оплату», - зазначила вона.

Запровадження єдиного соціального внеску не надто зменшить і документообіг. За словами З.Бермеса, хоч платівки треба оформляти лише в ПФУ, проте їх буде кілька. Окремо доведеться заповняти платівки на осіб з інвалідністю та осіб, що співпрацюють з підприємствами на підставі цивільно-правових договорів.

Голова ради Львівського обласного об’єднання роботодавців Іван Ривак зазначив, що об’єднання звернеться до фондів з проханням узгоджувати свою роботу з перевірок. «Те, що Пенсійний фонд стане головним адміністратором єдиного соціального внеску, не забирає у інших фондів їх обов’язків. Вони й далі будуть в межах своїх повноважень здійснювати перевірки діяльності підприємств. Якщо ходитимуть по черзі, то ми такої навали перевірок не витримаємо. Думаю, будемо звертатися, щоб фонди узгоджували свою діяльність у цьому напрямі», - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук