Збір штрафів за перевантаження авто можуть довірити приватним компаніям

ЕкономікаАндрій Стець, 13 червня 20164110

Міністерство інфраструктури України висловило готовність допустити приватні компанії до контролю за збором штрафів з автотранспортних засобів за перевищення габаритно-вагових норм на дорогах країни. Про це повідомив журналістам міністр інфраструктури Володимир Омелян, пише УНІАН.

«Ми готові працювати з приватними компаніями, але для цього необхідні зміни до законодавства. Я сподіваюся, що зробимо це цього року, і ми розробимо механізм державно-приватного партнерства, який дасть нам можливість залучати приватних інвесторів контроль, збір штрафів та компенсацію інвестицій», - сказав Омелян.

Крім того, голова Мінінфраструктури повідомив, що для уникнення корупційних ризиків міністерство хоче прив'язати зарплату інспекторів на дорогах до кількості стягнених штрафів за перевантаження авто.

«Штрафи також мають формувати бюджет транспортної інспекції. Коли інспектор, який штрафує автомобіль, буде особисто зацікавлений, щоб відсоток від штрафу йшов до його зарплати, тоді система буде ефективною. Тобто має бути чітка фінансова мотивація: оштрафував один автомобіль, що отримав 5% від цього штрафу плюс до зарплати, оштрафував 10 автомобілів за день - отримуєш фактично свою зарплату за кілька днів роботи», - додав він.

Голова транспортного відомства також нагадав, що до кінця року Україна отримає понад 70 вагових комплексів для контролю за дотриманням вагових норм автотранспортними засобами з метою захисту дорожнього покриття від перевантаження, закупівлю яких Євросоюз профінансує.

Зазначимо, що у жовтні 2015 року Кабінет міністрів України заборонив рух транспортних засобів фактичною масою понад 40 тонн і контейнеровозів понад 46 тонн дорогами загального користування при перевезенні подільних вантажів. Зараз на дорогах України працює 24 вагових комплекси. У квітні-травні поточного року перевірено 20,451 тисячі транспортних засобів, у 676 з них були виявлені порушення вагових норм, накладено 243,1 тис. гривень штрафів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук