Збитки від коронавірусу можуть коштувати світовій економіці 2,7 трильйонів доларів

Аналітики Bloomberg спрогнозували чотири ймовірні сценарії впливу Covid-19 на світову економіку. І це – найпесимістичнійший з них

ЕкономікаАнна Журба, 9 березня12350
Якщо Китай візьме вірус під контроль і справиться з його наслідками у другому кварталі, то вплив на економіку всього світу буде незначний

Світова економіка може втратити до 2,7 трильйонів доларів через поширення у світі коронавірусу Covid-19. Якщо епідемія стане глобальною, вона може спровокувати рецесію в економіці країн Європи, США та Японії.

Таким є найбільш песимістичний прогноз економістів Bloomberg, чиє дослідження опублікували 6 березня. Усього аналітики сформували 4 ймовірні варіанти впливу коронавірусу на світову економіку.

«Із такою великою кількістю невідомих факторів довкола траєкторії епідемії та реакціями влади і бізнесу на ситуацію аналітикам складно домагатися точності у своїх прогнозах. Проте ці чотири сценарії пропонують спосіб відстежувати потенційні наслідки в країнах та індустріях, оцінюючи їхні величини», – говорять економісти Bloomberg.

Згідно з їхнім аналізом, якщо Китай, з якого розпочалося поширення вірусу, візьме його під контроль, а економіка країни в другому кварталі року справиться з його наслідками, то вплив на економіку всього світу буде незначний. Це досить реальний сценарій, кажуть у Bloomberg, оскільки до кінця лютого вже 80% виробничих потужностей Китаю повернулися до норми, а до кінця квітня можуть і всі 100%. Додамо також, що в Китаї прогнозують, що поширення коронавірусу у світі триватиме щонайменше до червня.

У другому сценарії Bloomberg Китаю на відновлення економіки до нормальної потрібно більше часу. Крім того, впливу зазнають Південна Корея, Італія, Японія, Франція та Німеччина – найбільші економіки, окрім Китаю, у яких зафіксовано найбільше випадків захворювання коронавірусом. За підрахунками аналітиків, глобальний ріст економіки зменшиться до 2,3%, тоді як у першому сценарії цей показник становить 3,1%.

Відповідно до третього сценарію, економіки Південної Кореї, Італії, Японії, Франції та Німеччини постраждають ще більше. Також сповільнення очікує на інші найбільші країни – зокрема, США, Індію, Великобританію, Канаду та Бразилію – через зусилля, скеровані на стримування поширення вірусу всередині держав.

«Глобальний приріст економіки у 2020 році опуститься до 1,2%, у Європі та Японії очікується рецесія, а у США зростання знижується до 0,5% – достатньо, щоб рівень безробіття в рік виборів став ще вищим», – ідеться в дослідженні.

У четвертому сценарії Bloomberg пандемія набуває глобального масштабу. Відтак світову економіку очікує шок від падіння зростання, рівнозначний тому, який переживає Китай у першому кварталі. Глобальний приріст економіки знизиться до нуля, на США також чекає рецесія, яка, у свою чергу, може вплинути на перебіг президентських виборів. Світова економіка втрачає до 2,7 трильйонів доларів.

Додамо, що 7 березня CNN повідомила, що за останні дев'ять днів наслідки коронавірусу нанесли збитків фондовим біржам на 9 трильйонів доларів.

Станом на 9 березня у світі зафіксовано 110 тисяч випадків захворювання на коронавірус. 3825 людей померли, а вилікувалися – понад 62 тисячі. В Україні наразі підтверджено один випадок захворювання коронавірусом: його підхопив чоловік, який раніше повернувся з Італії до Чернівців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук