Зеленський підписав закон про зміну військових звань у ЗСУ

Закон перейменовує полки на бригади і змінює звання прапорщиків на рекрутів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 29 листопада 201916483

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає зміни до військових звань та поділу сержантського та старшинського складу, який Верховна Рада остаточно ухвалила 17 жовтня. У картці законопроекту зазначено, що президент підписав його 29 листопада.

Закон передбачає скасування військових звань «прапорщик, старший прапорщик» (мічман, старший мічман) і запровадження нових – «рекрут», «штаб-сержант» (штаб-старшина), «майстер-сержант» і «головний майстер-сержант» (корабельні – «старший майстер-старшина», «головний майстер-старшина»).

Крім того, передбачається поділ сержантського та старшинського складу на молодший і старший склади.

Закон також передбачає зміну назви «полк» на «бригаду». Тому тепер командир полку стане командиром бригади.

Також, згідно з законом, звертаючись до міністра оборони України та його заступників, котрі по суті є цивільними особами, військовий називає їх посаду, додаючи перед назвою посади слово «пан (пані)».

Те ж стосується і звернення до курсантів військово-навчальних закладів, які не мають військових звань сержантського і старшинського складу («Курсанте і прізвище» або «Пане (пані) курсанте».

У пояснювальній записці зазначено, що ухвалення цього закону дасть змогу, зокрема, удосконалити порядок виконання військового обов'язку громадянами України, реалізувати запровадження нових військових звань сержантського і старшинського складу ЗСУ,

забезпечити відповідність звань еквівалентній колонці NATO Code, сприяти переходу ЗСУ на професійну основу, за зразком західноєвропейських армій.

Закон набуде чинності з дня його опублікування, окрім пункту про військові звання начальників – через 10 місяців після опублікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук