Зеленський в Давосі пообіцяв великим інвесторам податкові канікули

Президент закликав міжнародний бізнес інвестувати в Україну й «не втратити свій шанс»

Зеленський в Давосі пообіцяв великим інвесторам податкові канікули
фото EPA-EFE
Зеленський назвав своєю метою вивести Україну в регіональні лідери

Україна запустить програму державної підтримки для великих інвесторів, а також звільнить переможців конкурсів з приватизації держпідприємств від необхідності платити податок на прибуток упродовж п'яти років. Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі заявив президент Володимир Зеленський, який закликав інвестувати в українську економіку.

«Ми підготували нову програму, яка буде називатися Investment Nanny. Кожному інвестору, кожній компанії, яка приведе в Україну 100 млн доларів плюс, ми забезпечимо окремий контракт із державою. Саме держава буде вас захищати, у вас буде менеджер (investment nanny), що розмовляє п'ятьма мовами. 24/7 цей менеджер буде з вами працювати. Будь-яке питання, будь-яка проблема - у вас буде контакт із менеджером і не буде жодної проблеми», – сказав він.

Зеленський нагадав, що Україна має намір виставити на продаж близько 500 підприємств. Так звана «велика приватизація» повинна початися вже навесні.

«Перші два роки всім інвесторам, які підуть у приватизацію [з інвестиціями] 10 мільйонів доларів плюс, ми даємо податкові канікули. Ви не будете платити п'ять років податок на прибуток. Welcome», сказав він.

Президент також висловив переконання, що за умови достатніх інвестицій Україна може стати новим регіональним лідером у Східній і Центральній Європі.

«Ми програмуємо себе на позитивне мислення. Ми програмуємо себе на амбітні завдання. Якою, на вашу думку, є завдання для країни, яка втратила частину своєї території, і далеко не найбагатшої на Старому континенті? Стати лідером Східної і Центральної Європи. Чи вважаєте це неможливим?» – сказав Зеленський.

На його думку, це амбітне, але здійсненне завдання.

«Багато світових єдинорогів (компанії вартістю понад 1 млрд доларів) починалися з божевільних ідей декількома співробітниками з офісами у власному гаражі. So nothing is impossible», – сказав він.

Зеленський зазначив, що за останні роки Україна зробила кілька кроків назад, але нова влада розцінює це як місце для розгону.

«У нас є все, щоб стати успішною країною. Сприятливі кліматичні умови. Дуже вигідне географічне розташування. Невичерпний аграрний та індустріальний потенціал. І наш найцінніший ресурс – неймовірно креативні і дуже талановиті люди. У нас поки що немає тільки двох речей: перша – іншого варіанта, окрім бути успішним, і друга - немає достатнього інвестування», – сказав він.

«Світова економіка, яка перебуває на межі нової глобальної кризи, вимагає економічного дива. Україна - саме те місце, де трапляються чудеса. І моя мета – щоб поруч з кейсами Японії, Південної Кореї, Сінгапуру з'явилася Україна. Тож приєднуйтеся», – додав Зеленський.

За його словами, Україна сьогодні є «недоінвестованою і недолюбленою» і закликав інвесторів не повторювати помилку генерального директора Excite Джорджа Белла, котрий втратив 1999 року можливість купити Google за мільйон доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук