Shell остаточно відмовилась від видобутку сланцевого газу на сході України

ЕкономікаО.Г., 11 вересня 201515250
Shell остаточно відмовилась від видобутку сланцевого газу на сході України
фото Gasland

Компанія Shell, яка розробляла родовища нетрадиційних вуглеводнів у Харківській та Донецькій областях, прийняла рішення вийти з проекту та передати всі свої напрацювання державі та компанії «Надра Юзівська».

Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослав Климович.

«Shell витрачені значні кошти на розробку цього проекту, вкладені кошти на проведення розвідувальних робіт, переобробку, переінтерпретацію. Були закуплені труби, інше технічне обладнання. На превеликий жаль, в червні Shell повідомив нам і державі про вихід з цього проекту. Після цього в проекті залишається два учасники – держава і «Надра Юзівська», - сказав Климович.

Нагадаємо, 90% компанії «Надра Юзівська» належать державі в особі держкомпанії «Надра України». Ще 10% належать маловідомій компанії «СПК-Геосервіс».

За словами Климовича, незважаючи на те, що Shell вклала значні кошти, не отримавши результату, повернення грошей компанії не передбачено.

«Повернення не передбачено. Shell скористалася пунктом угоди про розділ продукції, в якому передбачено тривалий форс-мажор», - сказав голова правління «Надра України». Він розповів, що для врегулювання питання виходу цієї компанії Shell і державі було запропоновано підписати додаткову угоду.

«Просто відмовитися від цього проекту недоцільно. Ми працюємо над тим, щоб знайти заміну учасникам цих проектів. Розіслали листи провідним компаніям, які працюють в напрямку освоєння родовищ нетрадиційного газу. Проводимо сьогодні переговори з Китаєм, Індією, є інтерес з Канади», - сказав голова правління «Надра України».

За його словами, інтерес до проекту проглядається навіть незважаючи на бойові дії на сході країни.

Нагадаємо, 24 січня 2013 року підписали угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук