Жити, вчитись, працювати
Економіка

Жити, вчитись, працювати

У Львові збудують IT-парку вартістю понад $95 млн

Юлія Ліпенцева, 24 червня 2017 9070 10

$95 млн - це лише вартість першої фази будівництва, скільки коштуватиме друга фаза наразі невідомо. Незважаючи на те, що перший трактор на ділянці поблизу вулиць Стрийської - Івана Чмоли з'явиться восени, більшість орендних площ першої черги будівництва вже продана зацікавленим ІТ-компаніям: Soft Serve, N-iX, Global Logic, Intellias, Perfectial.

Раніше ZAXID.NET уже писав про те, що таке ІТ Park і як народилась ідея його створення. Сьогодні Lviv IT Cluster показав макет проекту та поділився новими візуалізаціями.

Презентація Innovation District IT Park у Львові

Місія парку

«Зараз в львіському ІТ-кластері 65 компаній і ми добре знаємо своїх клієнтів, розуміємо потреби програмістів. Проведене нами дослідження показало, що ділянка на перетині вулиць Стрийської та Івана Чмоли є найкращою з точки зору логістики для програмістів у Львові», - розповів Андрій Павлів, голова наглядової ради Львівського ІТ Кластеру, співзасновник та СЕО компанії N-iX.

За його словами, однією з основних місій кластеру є розвиток освіти.

«Тому на першому місці в ІТ-парку в нас стоїть університет. Велика місійна концепція ІТ-парку в тому, щоб забезпечити середовище для учнів – лабораторії, куди можна запросити студентів, навчаються на ІТ-спеціальностях, з різних університетів. Там вони зможуть опинитись в таких же умовах, у яких згодом працюватимуть», - додав Андрій Павлів.

ІТ-парк – місце не лише для айтішників

Майбутній ІТ-парк тісно працюватиме із Українським католицьким університетом.

«Нам цікаво бути частиною цього проекту і я дозволю собі говорити від імені всіх університетів, бо я б дуже хотів, щоб від цього виграли всі. Будь-який університет повинен вірити у співпрацю і її ефективність. Особливо коли є прекрасні приклади і тебе запрошують партнери, які не раз довели можливість створення успішних спільних проектів в нашому місті. Мова йде не лише про створення нових програм чи шкіл, мова про стиль і культуру цієї праці. Кожен університет повинен прагнути розвиватись, але перед усім думати про студента. Студенту потрібне креативне середовище», - розповів Тарас Добко, перший віце-ректор УКУ.

«ІТ-Парк не може бути місцем лише для айтішників. Це середовище повинне бути міждисциплінарним. Там ІТ повинно спілкуватись з бізнесом, з правом, філософією, мистецтвом та етикою. Там повинні бути програми з біоетики, етики технологій, ІТ-право і багато іншого», - зазначив Тарас Добко.

Візуалізація майбутнього IT-Park

Які конкретні спецільності вивчатимуть студенти УКУ на території IT-Park наразі точно не вирішено.

Це буде мікс: там будують факультет прикладних наук, але дуже важливо здобувати і гуманітарні навички. Не всі студенти стануть айтішниками - дехто управлінцями і менеджерами, тому в університеті будуть управлінські програми.

Які вимоги до тих, хто захоче навчатися в університеті? «Наразі обговорення триває, тому поділюсь робочою гіпотезою. Це можуть бути і бакалаврські, і магістерські програми. Хотілося би, щоб приходили люди, які вже засмакували працю в ІТ сфері і приходили з конкретними цілями, які вони переслідують. Але все ж таки, для того, щоб творилося креативне мислення потрібно починати з бакалаврського рівня», - додав Тарас Добко.

Кількість випускників в рік - непросте питання. Ми думаємо про будинок, який буде мати 6 тис. м2 і такий будинок зможе обслуговувати десь 600 студентів. Якщо це ділити на курси, то це може бути 200 випускників в рік, хоча питання ще відкрите, – Тарас Добко

Віце-ректор УКУ вважає, що між університетами і індустрією є замало містків. IT-Park стане однією з ланок, яка поєднає обидві сфери.

«А так вони від початку матимуть можливість розібратися що їх більше цікавить: штучний інтелект чи data science тощо. Команії вже зараз посилають своїх людей в різні університети і відвідують презентації студентів наших перших-других курсів, щоб побачити їхні проекти. Вони пишуть звіти про заходи і намагаються розпізнати самородків, щоб згодом зарекрутити їх в свою компанію», - каже Тарас Добко.

Про терміни будівництва

«Проект складається з двох фаз. Нашою основною метою було не ділити проект на дуже багато фаз. Тому, коли інвестори пропонували будувати споруди поступово і починати лише з офісів, то ми одразу таким відмовляли, бо наш пріоритет — те, за що ми дали слово ІТ-компаніям. Ми обіцяли, що вони одразу отримають шість восьмиповерхових будівель, які мають загальну орендну площу близько 70 тис. м2, мультифункціональний центр, який включатиме сервіси, розважальну зону, шопінг, великий фінтес-зал, а також дитячий садочок. Елемент без якого ми не обійдемося - університет з лабораторіями. Плануємо, що все це ввійде в першу фазу і тривалість її будівництва буде приблизно 2,5 роки. І це ще песимістичний сценарій», - розповіла Ольга Мандзюк, інвестиційний менеджер проекту.

Більше 50 тис. м2 офісів з 65 тисяч, запланованих у першій фазі, вже продано. Тому, за словами Ольги Мандзюк, друга фаза будівництва розпочнеться дуже скоро. Уцілому, термін будівництва всього проекту займе від 5 до 6 років.

«На території майбутнього парку є житловий будинок і це питання, яке ми будемо обговорювати з жителями. Скоріш за все, все пройде за звичною для таких випадків процедурою: квартири викуповуватимуться, а жителі виселятимуться», - розповіла Ольга Мандзюк.

Вартість першої фази проекту - 95 мільйонів доларів. Для фінансування проекту його автори ведуть перемовини із Європейським інвестиційним банком та ЄБРР, але деталей цих розмов поки не розголошують.

«Якщо ми будемо додатково залучати інвесторів, то це має бути правильний європейський інвестор, який принесе не просто мішок з грошима. Нам потрібні нові технології та інновації. Нам потрібні інвестори, які є частково і девелоперами. Якщо вони прийдуть зі своїми ідеями, ми будемо тільки раді. Це повинні бути компанії з чистою репутацією», - додала Ольга Мандзюк.

Чому цей проект важливий?

«По-перше, цей проект важливий тому, що об'єднує людей. Навіть люди, які сьогодні зібрались, ще не до кінця розуміють майбутні наслідки проекту. Він об'єднав конкурентів. Це дуже важливо, бо компанії йдуть від конкуренції до кооперації. По-друге, проект залучає навчальні заклади і студентів. Я сьогодні почув дуже важливу річ, пов'язану з лабораторією. Ця ланка між навчанням і побудовою компанії – той ефект, який ми називаємо екосистемою. Кремнієва долина якраз про це. Коли в одному місці працюватимуть розумні люди, то вони зможуть швидше будувати глобальні компанії з України. А ми, як інвестори, якраз інвестуємо в українські компанії, які конкурують на глобальному ринку», - коментує для ZAXID.NET Андрій Колодюк, голова наглядової ради Української Асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій.

Коли мене питають, чи можливо створити в Україні Кремнієву долину, я кажу, що вона вже є. Вона просто розпорошена з точки зору зв'язків. Вона в Києві, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Харкові та інших містах України. А такі місця як ІТ-Парк якраз довзоляють людям кооперуватися і працювати в одному місці і творити, креативити, - Андрій Колодюк

«Коли я кажу глобальні компанії - це дуже важливо, бо 15 років я говорю одне і те ж. У нас немає окремо аусорсингових компаній, окремо продуктових компаній, чи компаній, які займаються електронною комерцією. Вони використовують різні моделі, вони орієнтовані на різні ринки, але це все один потужний ІТ-сектор, який вже став другою економікою України. Нам треба пишатися досягненнями і не забувати, що Україна – єдина країна в світі, де ІТ-сектор є цілком приватний і виріс без підтримки держави. Будь-які країни світу, включаючи таку нами улюблену Кремнієву Долину, відомий Ізраїль, почали будувати екосистему за підтримки держави», - наголосив Колодюк.

«Я переконаний, що цей проект вдасться. Я думаю, що в Україні таких проектів буде ще більше і так ми швидше побудуємо екосистему, яка вже у нас є, але неприв'язана до одного місця», - підсумував він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук