Комісія ТЕБ і НС Львова вирішила продовжити посилений карантин до 4 квітня через погіршення епідемічної ситуації в місті. Про це повідомив під час брифінгу 22 березня міський голова Андрій Садовий.
Крім того, комісія вирішила:
- розгорнути тимчасовий шпиталь на базі приміщень медичного університету, які вони орендують у Лікарні швидкої допомоги;
- звернутись до НСЗУ та Міністерства охорони здоров’я з проханням внести дитячу лікарню на Орлика до переліку медзакладів, які лікують дітей, хворих на коронавірус;
- почати розміщати хворих на коронавірус у Клінічній лікарні Львівської залізниці; місто передасть їй необхідну кількість кисневих концентраторів;
- напрацювати додатковий механізм преміювання усіх медиків, які працюють із Covid-19;
- розробити програму підтримки бізнесу, який постраждав від карантину.
«Також ми збільшуємо кількість ліжок у поліклініці на вул. Мазепи. Ми говорили про 150, думаю, там ще 100 ліжок можна буде зробити. Ще один із наших резервів – приміщення екстренки, адмінкорпус, де перебувають бухгалтери ІТ-фахівці. Ми домовилися з областю, що вони за потреби перейдуть в сусідню 97-му школу. Школа поставилася з розумінням до цього, поки є канікули. Думаю, така хвиля буде тривати тижні два», – сказав під час брифінгу Андрій Садовий.
Крім того, у суботу мер Львова оголосив про набір медиків для боротьби із коронавірусом у Львові через різке зростання захворюваності та кількості госпіталізацій. За півтори доби працювати з львів'янами, хворими на Covid-19, зголосилися понад 340 медиків – це мешканці Львівщини та сусідніх областей, які працюють в інших сферах, але готові надавати допомогу у боротьбі із ковідом. Зараз з ними проводять співбесіди відділи кадрів профільних лікарень, які займаються хворими на коронавірус, та обговорюють умови праці.
Нагадаємо, жорсткий карантин у Львові запровадили з 19 березня, таке ж рішення ухвалила й обласна комісія ТЕБ і НС. У місті та області не працюють ресторани, кафе, ТРЦ і заклади культури, а школярів відправили на дистанційне навчання. Спортзали, салони краси працюють за попереднім записом, а господарські магазини – на передзамовлення.
У звичному режимі працюють продуктові магазини, супермаркети, аптеки і ринки, а також дитсадки і транспорт. Водночас поліція і міські мобільні групи починають посилено перевіряти дотримання вимог карантину у Львові.
Зазначимо, що впродовж останнього тижня на Львівщині діагностують коронавірус у найбільшої кількості людей серед областей. Зокрема, починаючи з 18 березня кількість хворих збільшується щодня на понад 1000 людей. Також збільшилася кількість госпіталізацій пацієнтів, які важко переносять хворобу. За словами Андрія Садового, за останню добу в міські лікарні надійшло 63 хворих, а виписали лише трьох людей.
Станом на ранок 22 березня на Львівщині коронавірус діагностували у майже 95 тисяч людей, 2,5 тисячі з яких померли. Одужали вже понад 75 тисяч. Провакцинували 4998 мешканців Львівщини, що є восьмим показником по Україні.