Жовква увійшла до фіналу конкурсу «Сім чудес України»

Містечко єдине представлятиме Львівщину у конкурсі найкращих історичних міст

КультураОрися Шиян, 2 червня 201638251
Жовква з висоти

Містечко Жовква на Львівщині потрапило до фіналу конкурсу «7 чудес України: історичні міста та містечка». Серед 21 міста, які відібрали під час першого етапу конкурсу, Жовква єдина представляє наш регіон.

Вчора, 1 червня, стартував другий етап конкурсу, під час якого до 25 вересня кожен може проголосувати і обрати сім найкращих, на його думку, історичних міст з тих, що пройшли до фіналу, повідомляють організатори.

В акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» беруть участь ті населені пункти, що мають давню історію, їх можна позиціонувати як історичні, які можуть продемонструвати своє унікальне архітектурне обличчя та мають туристичну інфраструктуру для відвідувачів.

З 1 березня до 1 червня представники місцевих громад, громадських організацій, туристичних компаній, вищих навчальних закладів могли подати заявку на участь в цій акції. Серед них обрали 21 фіналіста: Балта (Одеська обл.), Бердичів (Житомирська обл.), Бердянськ (Запорізька обл.), Берислав (Херсонська обл.), Біла Церква (Київська обл.), Вижниця (Чернівецька обл.), Володимир-Волинський (Волинська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Глухів (Сумська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Жовква (Львівська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Ольвія (Миколаївська обл.), Петриківка (Дніпровська обл.), Сатанів (Хмельницька обл.), Святогірськ (Донеьцка обл.), Сковородинівка (Харківська обл.), Теребовля (Тернопільська обл.), Тульчин (Вінницька обл.), Хуст (Закарпатська обл.).

Львівщину представляє лише одне місто з багатою історією і великою кількістю архітектурних пам'яток. До слова, у всіх попередніх етапах конкурсу наш регіон не був номінований.

Рішення прийматимуть за результатами опитування експертів та інтернет-голосування. Сім переможців оголосять 27 вересня, в День туризму.

Оргкомітет обіцяє зняти фільми про міста-переможці, а також виготовити різноманітну поліграфічну продукцію. За попередніми етапами акції «7 чудес України» вже відзняті 40 пізнавальних фільмів про визначні місця України.

Нагадаємо, акція «7 чудес України: історичні міста та містечка» – це вже V етап всеукраїнської акції «7 чудес України», ініціатором і організатором якої є Фонд Миколи Томенка «Рідна країна». У попередні етапи вже визначали: «7 історико-архітектурних чудес України» (2007 р.), «7 природних чудес України» (2008 р.), «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» (2010 р.) та «7 чудес Києва» (2013 р.).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук