Журналісти оприлюднили назви фірм Януковича, на рахунках яких арештували ₴2,75 млрд

ЕкономікаО.Г., 12 листопада 20155300
Журналісти оприлюднили назви фірм Януковича, на рахунках яких арештували ₴2,75 млрд
фото Еспресо
Олександр і Віктор Януковичі

З кінця жовтня Печерський районний суд видав низку дозволів слідчим МВС на арешт коштів на рахунках у «Всеукраїнському банку розвитку» на суму понад 2,75 млрд грн. Арешти здійснено в рамках кримінального провадження, відкритого за фактами незаконного кредитування регіональних залізниць «Всеукраїнським банком розвитку» Олександра Януковича у 2013-2014 роках.

Як повідомляють «Наші гроші», судом накладено арешти на рахунки самого Олександра Януковича, чотирьох юридичних осіб та 32 «підконтрольних йому фізичних осіб», вказано у рішенні суду.

З судових рішень відомо, що фізособами виступали працівники самого «ВБР». У тому числі це начальник відділу цінних паперів цього банку (на його депозитах арештовано ₴113,3 млн), головний фахівець відділу супроводу і контролю активних операцій корпоративного бізнесу цього банку (₴71,84 млн), начальник сектору дизайнерських розробок банку (₴62,8 млн), начальник департаменту казначейства банку (₴59,9 млн).

Також арештовано рахунки чотирьох фірм – ТОВ «Мелон 8», ТОВ «Комплекс Дружба», ТОВ «Бенефіт-консалт» і ТОВ «Лайтрум». Суми на їхніх рахунках не оприлюднено.

З цих фірм лише одна безпосередньо пов’язана з Олександром Януковичем. ТОВ «Комплекс «Дружба» зареєстровано у Краматорську на вільній від терористів ДНР території. Засновниками компанії є ПАТ «Кепітал білдінг корпорейшн» і ПАТ «МАКО холдінг», кінцевим бенефіціаром яких вказаний безпосередньо Олександр Янукович.

ТОВ «Мелон 8» через ланцюжок засновників виходить на ТОВ «Інвестиційна будівельна група», відоме як один із співвласників ТОВ «Столичний стиль», чиїм основним власником є Олександр Янукович. Кінцевим бенефіціаром «ІБГ» вказано донеччанина Олексія Голубова. Він також відомий як директор донецького ТОВ «Вуглепоставка», заснованого кіпрською фірмою «Taymast limited» і Анатолієм Олексійовичем Рудим. Рудий прописаний в Донецьку по пл.Конституції,4. Саме за цієї адресою було початково зареєстровано і ТОВ «Мелон 8». Нині фірму перереєстрували в Києві по вул. Серафимовича, 9а.

ТОВ «Бенефіт-Консалт» зареєстровано у Донецьку на Романа Колягіна. ТОВ «Лайтрум» було засновано Яною Шевкопляс у Донецьку, а зараз перереєстровано у Києві на Ішкузи Сейітмурадова і Умітджана Хайталиєв.

Окрім цього у березні суд дозволив арештувати установчі документи кіпрських компаній «Anearve limited» і «Tandice limited», а також документи про зв’язки останньої з банком «Київська Русь», який до ліквідації належав Володимиру Братку.

Також відомо, що в рамках вищевказаного кримінального провадження слідчий майже рік тому арештовував двох фізосіб. Їх відразу було випущено під заставу – одного у розмірі ₴0,5 млн, другого під ₴1,22 млн. У жовтні стало відомо, що проти них справі закриті, тому їх адвокати, що формально і вносили застави за клієнтів, домоглись повернення грошей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук