ЗМІ: Державний борг України може перевищити трильйон гривень

ЕкономікаРоман Ганкевич, 3 грудня 20143861

Листопадова девальвація призвела до того, що державний борг України перевищив трильйон гривень. Офіційного підтвердження цих даних очікують наприкінці цього місяця.

Про це свідчать підрахунки зроблені на початку грудня LB.ua на підставі даних Міністерства фінансів.

«Станом на 31 жовтня 2014 року державний і гарантований державою борг України складався з кредитів у гривнях, у доларах, в євро, у спеціальних правах запозичення та в японських єнах. Їхній загальний обсяг становить $72,99 млрд, або ₴945,3 млрд за тодішнім курсом 12,95 грн/$. З цієї суми $28,23 мільярда, або приблизно ₴365,6 млрд, було номіновано в національній валюті. Решта $44,8 млрд за нинішнім курсом 15,18 грн/$ уже перевищує ₴679 млрд (порівняно з ₴580 млрд)», – сказано в публікації.

Таким чином, обсяг держборгу України, якого було досягнуто станом на 31 жовтня, з урахуванням нового курсу перевищив би ₴1040 млрд.

Зазначається, що за минулий місяць держава позичила ще понад ₴5,5 млрд на внутрішньому ринку. Сьогодні теж стало відомо про €500 млн макрофінансової допомоги від Євросоюзу (ще майже ₴9,5 млрд).

«Таким чином, навіть із урахуванням виплат за старими кредитами, здійснених у листопаді, держборг України зараз не може бути меншим за 1 трильйон гривень», – пише видання.

Офіційного підтвердження цих даних очікують лише наприкінці місяця, коли з'явиться інформація про держборг станом на 30 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук