ЗМІ розповіли про корупцію при закупівлі шкільних автобусів у «Черкаського автобуса»

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 30 серпня 201611370

Черкаська область – один з лідерів серед усіх областей країни щодо закупівлі шкільних автобусів за завищеною вартістю. За даними сайту вісника держзакупівель, за останні кілька місяців низка відділів освіти районних державних адміністрацій Черкаської області придбали найдорожчі в країні шкільні автобуси. Вартість кожного склала близько 1,68 млн грн.

При цьому в 20-ти інших областях шкільні автобуси купували за середньою ціною від 1,3 до 1,4 млн грн, повідомляє «ГолосUA».

Загальна кількість придбаних Черкаською областю шкільних автобусів за завищеними цінами – 10 одиниць. Таким чином, освоєно 16,8 млн бюджетних гривень. Розмір переплати склав близько 3,6 млн грн.

Чиновники придбали шкільні автобуси виробництва ПАТ «Черкаський Автобус», вартість яких на 20−30% вища, ніж продукція інших українських виробників.

Експерти ринку автобусів також відзначають непрозору структуру власності ПАТ «Черкаський автобус». Завод свого часу в результаті банкрутства перейшов Промінвестбанку (власник якого — російський державний Внешекономбанк). На цей момент підприємство належить компанії з управління активами, власники якої приховані в кіпрських офшорах.

Загальним для всіх цих тендерів є також те, що в них не брав участь ні один дилер, який представляє інші заводи виробники. Можлива причина традиційна — чиновниками створюються умови тендера, які може виконати тільки один завод.

Агентство також повідомляє, що за аналогічними схемами зараз йдуть спроби закупівлі 90 автобусів у Львівській області і близько 20 автобусів в Закарпатській. Миколаївська область також закупила 11 шкільних автобусів черкаського заводу. Тут розмір переплати (у порівнянні з більш доступними аналогами) склав рекордні 4 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук