Міносвіти з'ясує, чому шкільні автобуси з російськими запчастинами дешевші за українські

Міністерство освіти і науки України закликало місцеву владу віддавати перевагу закупівлі шкільних автобусів українського виробництва і заявило про намір ініціювати розгляд обґрунтованості їхньої ціни.

«Розуміючи етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України, Міністерство освіти і науки України рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій при проведенні конкурсних торгів на закупівлю шкільних автобусів віддавати перевагу транспортним засобам вітчизняного виробника», – йдеться в заяві міністерства, поширеній у четвер, 11 серпня.

В той же час у Міносвіти наголосили, що за умовами конкурсних торгів органи місцевої влади повинні керуватися фактором експлуатаційних характеристик і ціни при прийнятті остаточного рішення.

Відомство також вивчає можливість звернення до компетентних органів з розгляду питання обґрунтованості ціни на українські шкільні автобуси.

«Одночасно, звертаємося до громадськості і журналістів з проханням зі свого боку досліджувати, як так вийшло, що автобуси, вироблені в Україні, дорожчі за автобуси, в яких використовуються російські запчастини», – наголошується в повідомленні відомства.

У Міносвіти зазначили, що закупівлю шкільних автобусів проводять виключно органи місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з держбюджету, а саме Міносвіти до цього процесу не причетне.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук