Зміни умов роботи Бурштинської ТЕС негативно вплинуть на бюджет Івано-Франківщини, – Геєць

ЕкономікаОксана Руда, 22 липня 20153790

Бюджет Івано-Франківської області може істотно постраждати через ініціативу Національної комісії з регулювання електроенергії, яка полягає в переході станції на загальне тарифоутворення без урахування режиму роботи в ENTSO-E. Про це заявив директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Валерій Геєць.

«Це рішення приймається взагалі без урахування особливостей розвитку регіону і того, що Бурштинська ТЕС є бюджетоутворюючою не тільки для міста, але й області. За великим рахунком, такі необдумані кроки наносять колосальну шкоду», – сказав Геєць.

«ДТЕК Бурштинська ТЕС», яка експортує електроенергії в Європу, є основою промисловості міста Бурштина і бюджетоутворюючим підприємством міста та області. Також станція це – основне робоче місцем для жителів міста та навколишніх сіл.

Колектив Бурштинської ТЕС налічує понад 2100 співробітників, а всього ДТЕК Західенерго, куди входить електростанція, забезпечує понад 6000 робочих місць для жителів регіону.

«Фактично її зупинка може спричинити звільнення частини людей або їх відхід у неоплачувану відпустку. Це може довести ситуацію до соціального вибуху », – вважає директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України.

Нагадаємо, що частка Бурштинської ТЕС у промисловості Івано-Франківської області становить понад 20%. Всього в 2014р. ДТЕК Західенерго перерахувала близько 1,2 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

З 2004 року для енергоблоків Бурштинської ТЕС встановлюється тариф з урахуванням режиму роботи в європейській енергосистемі. Як стало відомо, НКРЕ ініціює переведення станції на загальне тарифоутворення без урахування режиму роботи в ENTSO-E. Відповідне рішення з подачі НКРЕКУ проголосовано 25 червня на робочій групі ДП «Енергоринок». При зміні підходу до тарифоутворення щорічно станція буде недоотримувати 1 млрд. грн. Через нестачу фінансування станція скоротить відпуск електроенергії, перейде на роботу меншим складом блоків, скоротиться експорт, податкові та валютні надходження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук