Питання змін в управлінні НАК «Нафтогаз України» буде піднято американською стороною під час запланованої зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена і президента України Володимира Зеленського. Про це повідомив виконуючий обов'язки помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ Філіп Рікер, повідомляє «Радіо Свобода».
Раніше стурбованість з приводу рішення Кабміну замінити керівництво «Нафтогазу» без участі наглядової ради компанії висловив речник Держдепу Нед Прайс.
«Я думаю, що інші члени міжнародного співтовариства, інші друзі України по всій Європі, в тому числі Міжнародний валютний фонд, також висловили занепокоєння з приводу деяких з цих кроків. Очевидно, що це буде в нашому порядку денному, коли ми зустрінемося з президентом Зеленським та іншими офіційними особами», – зазначив Рікер.
Він кілька разів під час брифінгу повертався до енергетичної теми, говорячи про Україну і застосував визначення «маніпулювання», говорячи про рішення Кабміну від 28 квітня про звільнення наглядової ради НАК і заміну глави компанії.
«Ми обов'язково, як я сказав раніше, наголосимо на заклику до українського керівництва поважати прозору практику корпоративного управління з точки зору управління, особливо щодо державних підприємств. І це, звичайно, відноситься і до енергетичного сектору», – сказав Рікер.
Як інформував ZAXID.NET, 28 квітня Кабмін провів засідання загальних зборів акціонерів компанії НАК «Нафтогаз України». Під час засідання було розглянуто звіт про діяльність НАК у 2020 році. На засіданні Уряд звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» та призначив на цю посаду Юрія Вітренка. Для цього уряд змінив правила призначення голови правління НАК «Нафтогаз».
На звільнення керівництва «Нафтогазу» відреагували у Держдепі США. Там зазначили, що «повага до корпоративного управління – це ключ до підтримки впевненості в зобов'язаннях України щодо реформ». Схожу позицію висловили і посли країн G7. А от пані посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що звільнення керівництва викликає серйозні запитання.
30 квітня через рішення уряду наглядова рада НАК «Нафтогаз України» оголосила про свою відставку у повному складі.