Золотовалютні резерви України зросли майже на $520 млн

ЕкономікаАндрій Стець, 6 травня 20164550
Золотовалютні резерви України зросли майже на $520 млн
фото Kievtown
Будівля Національного банку України

Міжнародні резерви України на 1 травня 2016 року становили 13,241 млрд доларів в еквіваленті. Після скорочення обсягу резервів у березні, протягом квітня їх обсяг зріс на 4,1% або 519,5 млн доларів, майже повернувшись до рівня, досягнутого на початок 2016 року. Про це йдеться у повідомленні Нацбанку.

При цьому, за даними НБУ, за останні 12 місяців резерви зросли на 37,5%.

«Збільшення резервів у квітні відбулося насамперед завдяки купівлі Нацбанком іноземної валюти для згладжування надмірних коливань на міжбанківському валютному ринку та поповнення резервів», - йдеться у повідомленні.

Чиста купівля валюти НБУ протягом місяця становила 675,8 млн доларів США. Зокрема, протягом місяця було проведено 13 валютних аукціонів, під час яких чиста купівля валюти становила 528,4 млн доларів США.

Також нарощуванню резервів сприяло надходження на користь Уряду у сумі 661,1 млн доларів. З них 651,1 млн доларів від розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у доларах, та 10 млн доларів від Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Збільшення резервів відбулося, незважаючи на проведення платежів Кабміну з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі 114 млн доларів. У тому числі 58,4 млн доларів було спрямовано на обслуговування за державними цінними паперами.

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяці імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Кабміну та Національного банку України, резюмували у регуляторі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук