НБУ пом’якшив валютні обмеження для фізичних осіб

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 квітня 20162780

Національний банк розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України, повідомляє прес-служба регулятор з посиланням на постанову правління НБУ № 256 від 12 квітня 2016 року.

Як наголошується, на сьогоднішній день надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховуються лише такого походження:

– проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;

– кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;

– кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

«Зарахування інших надходжень в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті», – йдеться у повідомленні.

Національний банк розширив можливості зараховувати в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел. Зокрема:

– кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;

– кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів, яке підлягає примусовому виконанню;

– кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами.

Як повідомляв ZAXID.NET, 29 лютого правління НБУ затвердило постанову № 123, якою окреслило коло осіб, які розуміються як «родичі». Починаючи з 2 березня поточного року, це поняття охоплює батька, мати, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру, двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.

Постанова набуває чинності 14 квітня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук