Звільнені з полону українці не можуть отримати компенсації, бо немає порядку виділення коштів

10:29, 28 квітня 2018

Звільнені з полону бойовиків на Донбасі 74 українці досі не отримали допомогу від держави в розмірі 100 тис. грн. Про це розповів звільнений з полону Володимир Фомічов, повідомляє «Громадське».

Як повідомляється, ця процедура затягується, адже на урядовому рівні так і не затвердили чіткого порядку виділення цих коштів.

«Є проблема в тому, що немає комунікації між Міністерством соціальної політики та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ). На сьогодні ще ніхто зі звільнених заручників не отримав цих грошей», - сказав Фомічов.

За його словами, виникла проблема з проходженням спеціальної перевірки. Її повинні провести щодо всіх колишніх заручників і перевірити, чи не брали вони участі в діях проти України. Раніше таку спецперевірку проводила Служба безпеки.

«СБУ каже, що перевірка - це процесуальна процедура, тому вони нібито «не мають права на її проведення». Такі процедури проводить прокуратура, а в нашому випадку - військова прокуратура. Але вона нічого не знає, має проводити таку процедуру чи ні . Тому це замкнене коло», – зазначив Фомічов.

Як інформував ZAXID.NET, 27 грудня під час обміну утримуваними особами між Україною та проросійською окупаційною владою, що контролює окремі райони Донецької і Луганської областей, було звільнено 73 українців. Натомість Україна передала на окуповану територію 233 людини.

31 січня уряд ухвалив рішення про надання державної підтримки особам, які перебували в полоні і членам їх сімей. Також їм планують виплатити одноразову грошову допомогу в розмірі 100 тис. грн.

Міністерство соціальної політики повідомило, звільнені з полону бойовиків 74 людини мають рівно 6 місяців на те, щоб подати документи до відповідних відомств і отримати по 100 тис. грн. Цей термін закінчується 27 червня.

В свою чергу, у МінТОТ заявили, що виплата грошової допомоги для звільнених з полону почнеться тоді, коли прем'єр Володимир Гройсман підпише порядок надання цих виплат.