15% українців підтримують авторитарний стиль правління

1 липня 20117467

Міжнародне дослідження громадської думки виявило, що більшість українців не задоволені рівнем життя. Відповідне дослідження було проведене для Європейського банку реконструкції та розвитку і Світового банку у 29 країнах Західної і Східної Європи та Середньої Азії.

За його даними, лише 30% опитаних українців заявили, що вони задоволені життям. Цей показник в Україні знизився у порівнянні з 2006 роком на 8% і є нижчим середнього показника у країнах з перехідними економіками.

Найбільше рівень задоволення життям за 4 роки знизився у представників українського середнього класу та молоді.

Водночас, лише 25% опитаних українців висловили підтримку політичній системі, яка би поєднувала демократію та вільно-ринкові економічні принципи.

Майже 20% опитаних в Україні взагалі заявили, що політична та економічна система не мають значення, і близько 15% висловилися за планову економіку та авторитарний стиль правління за певних обставин.

Українські респонденти також припускали, що готові були би відмовитися від політичних свобод в обмін на економічне зростання.

Корупцію українці назвали однією з найбільших проблем, особливо їх турбує потреба платити хабарі медикам.

Загалом, найвищий рівень задоволення рівнем життя - у Швеції та Німеччині.

На противагу тим українцям, які вважають демократію та свободу не такими важливими, більшість опитаних у цих країнах цінують вільну ринкову економіку та права людини набагато вище.

Найбільш задоволені рівнем життя після країн Західної Європи виявилися мешканці Таджикистану, який досі потерпає від наслідків багаторічної громадянської війни.

Загалом східноєвропейці у 2010 році більше потерпали, але мали більше надій на покращення життя у майбутньому.

З усіх країн найоптимістичніші надії на майбутнє висловили опитані в Узбекистані, де панує один із найжорстокіших режимів у Середній Азії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук