16 млрд за два роки влада витратила на утримання курсу долара, – Пинзеник

Оксана Панчишин, 30 вересня 20137571
16 млрд за два роки влада витратила на утримання курсу долара, – Пинзеник
фото zn.ua
Віктор Пинзеник

Зі середини 2011 року Україна витратила 16 мільярдів доларів із золотовалютних резервів на утримання валютного курсу. Про це в ефірі телеканалу "Інтер" заявив екс-глава Мінфіну, народний депутат Віктор Пинзеник.

За його словами, зараз Україна "стала заручником ситуації, коли тримати курс долара можливо лише за рахунок нових позик", передає Українська правда.

"Сьогодні нічого екстраординарного не відбувається. Хочу наголосити – "недобрі речі" відбуваються вже четвертий рік підряд, які потребують адекватних професійних дій. Не таких, як введення податку на валюту чи податку на експорт. Професійне рішення має бути таке – на ситуацію має реагувати курс, він не може стояти", – заявив Пинзеник.

На його переконання, "це абсурд – чотири роки курс тримають на 7,99 грн/дол. Не є геройством утримувати курс".

"У середині 2011 року Україна мала золотовалютні резерви на рівні 38,4 мільярда доларів, на сьогодні – 22. Де ділись 16 мільярдів? На утримання курсу. З початку року на це втратили 3 мільярди доларів. Це – недопустима розкіш для України, яка не має права витрачати резерви, тим більше що вони сьогодні дуже низькі по відношенню до короткотермінових боргів", – заявив екс-глава Мінфіну.

"Абсолютно очевидно – чим пізніше курс долара "відпустять", тим більше наражаються на ризики і серйозні проблеми. Це не означає, що курс має рухатися лише в один бік. Він має реагувати на ринкову ситуацію", – пояснив він.

При цьому він зауважив, маючи на увазі події на валютному ринку у 2008 році, що треба відрізняти "спекулятивні речі, які не мають об'єктивних причин, а за ними стоять не професійні, а якісь інші дії, що призводять до таких спекуляцій".

"Ні Америка, ні Європа не бояться, коли курс змінюється, а в Україні чомусь бояться зробити абсолютно очевидний, фундаментальний крок (відпустити курс долара). Але Україні не уникнути цього кроку", – підсумував Пинзеник.

Нагадаємо, прогнозують, що до кінця року долар коштуватиме 8,6 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • правда украины 30 вересня 2013, 11:53

  7 месяцев ЗЕК И ЕГО ОПГ НЕ ПЛАТЯТ СОЦИАЛКУ В ЧЕРНИГОВЕ ПО УХОДУ!НИКАКОГО ПОДПИСАНИЯ НЕ БУДЕТ! ЗЕК МЕЖИВОРСКИЙ И ЕГО ОПГ ТИМОШЕНКО НЕ ОТПУСТЯТ ДАЖЕ ЗА 10 АССОЦИАЦИЙ! ОПГ К 15 году ПУТЕМ ФАЛЬСИФИКАЦИЙ ПОПЫТАЕТСЯ ПРОДОЛЖИТЬ СВОЮ ВЛАСТЬ! ЗЕК И ОПГ ВЛАСТЬ НЕ ОТДАДУТ! ЕСЛИ НАДО ТО ОНИ КИНУТ НА ЛЮДЕЙ ТАНКИ! ВСЕ ПРЕКРАСНО УЖЕ ПОНИМАЮТ ЧТо ПОСЛЕ СМЕНЫ ВЛАСТИ ЗЕК И ЕГО ОПГ СЯДЕТ НА ЗОНУ -ЭТО ПОДТВЕРЖДАЮТ ВСЕ ЭКСПЕРТЫ!НА ЗАПАДЕ УЖЕ ЧЕТКО ПОНЯЛИ ЧТО УКРАИНОЙ ПРАВИТ ОБЪЕДИНЕННАЯ СУПЕРУСТОЙЧИВАЯ ОРГАНИЗОВАННАЯ ГРУППИРОВКА ВО ГЛАВЕ С ЗЕКОМ ЯНУКОВИЧЕМ И ЕГО СВИТОЙ ДЕПУТАТАМИ И ОЛИГАРХАМи ( МИЛИОНЕРАМИ И МИЛЛИАРДЕРАМИ

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук