250 тисяч українців мають паспорти Росії, Угорщини чи Румунії

Наталія Зубрицька, 29 березня 201313232
Румунський паспорт

Близько 250 тисяч українців мають "запасні" паспорти Росії, Угорщини чи Румунії. Справжніх масштабів поширення подвійного громадянства поміж українців наразі не може визначити ніхто.

Про це пише Тиждень.ua.

"На сьогодні відомості про кількість українців, що набули угорського громадянства, сягає 80–90 тисяч осіб, румунського – до 80 тисяч. Коли врахувати, що вони локалізовані у двох регіонах України: Чернівецькій та Закарпатській областях, чисельність мешканців яких не дотягує і до 2,2 мільйона, то цифра досить значна", – йдеться у статті.

Водночас, згідно зі статтею, одночасно українське і російське громадянство мають максимум 70-80 тисяч громадян. Це пов’язано передусім із тим, що російська бюрократія неохоче дозволяє скористатися інститутом подвійного громадянства. Зокрема, умовою видачі російських паспортів є відмова від громадянства України.

Автори наголошують, що в умовах, коли українцям активно роздають свої паспорти сусідні держави, у Верховну Раду внесено законопроект про подвійне громадянство.

За словами автора проекту депутата-мажоритарника Льва Миримського, неофіційно від 5% до 10% українців уже мають паспорт іншої держави, а "близько 5 мільйонів перебувають на заробітках за кордоном. Багато з них отримують там громадянство і вимушені відмовлятися від українського. Чому країна повинна втрачати своїх громадян?".

Дії Миримського вписуються в ширший контекст діяльності проросійських сил в Україні.

"Так, у січні ідею подвійного громадянства педалював Віктор Медведчук. Варто зазначити, що просування цієї теми в Україні збіглося в часі з кроками Кремля у бік спрощення процедури набуття громадянства Росії "соотєчєствєннікамі", які переїжджають туди за програмою переселення", - йдеться в статті.

"У Держдумі в першому читанні ухвалено законопроект, який дозволяє їм не чекати п’ять років, проживаючи на території РФ, для подання документів на набуття громадянства. Тим часом її програма переселення у 2012-му і без того потроху реалізовується: загалом до Росії на постійне місце проживання торік офіційно виїхало понад 63 тисячі осіб – стільки само, як за шість років до цього", – наголошується у статті.

Як повідомляв ZAXID.NET, за два останні роки майже 9 тисяч українців отримали громадянство Угорщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук