25 держав ЄС підписали рішення про створення нової оборонної організації

СвітВолодимир Пиріг, 11 грудня 20173840

Рішення про створення нової програми ЄС у сфері оборони затвердили міністри закордонних справ країн Євросоюзу у понеділок, 11 грудня, на зустрічі у Брюсселі.

За програмою PESCO (Permanent Structured Cooperation, або «постійне структурне співробітництво»), країни-члени ЄС тісніше співпрацюватимуть у сфері безпеки та оборони. Ця структура дозволить розвивати спільні оборонні можливості, інвестувати у спільні проекти та підвищити оперативну готовність і внесок своїх збройних сил, повідомили у Європейській Раді.

До програми PESCO долучилися 25 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Іспанія та Швеція.

За повідомленнями ЗМІ відомо, що Німеччина керуватиме чотирма проектами PESCO: медико-санітарною службою, центром логістики, центром навчально-тренувальних місій і службою, яка займеться створенням сил швидкого реагування.

PESCO – це проект, що надасть «законодавчу основу для інвестицій у безпеку і захист території ЄС і його громадян». Це по-суті рамки для здійснення країнами спільних проектів.

Основна ідея співпраці — покращити ефективність завдяки спільному виконанню того, що кожна з країн зараз робить самостійно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук