26-річний винахідник RSS покінчив життя самогубством

СвітМарта Кривецька, 13 січня 201310750
26-річний винахідник RSS покінчив життя самогубством
фото vk.com/rbc

Інтернет-активіст, співавтор формату RSS і співзасновник проекту Reddit Аарон Шварц покінчив життя самогубством.

Програмістові було лише 26 років. Як розповів дядько Шварца, молодий чоловік повісився у своїй квартирі в Нью-Йорку. Його тіло знайшла подруга. За попередніми даними, смерть наступила в п'ятницю, 11 січня.

У 14 років Шварц брав участь у створенні специфікації RSS (Rich Site Summary), яка призначена для опису стрічок новин. На початку 2006 року він підключився до проекту Reddit, однак після придбання сервісу видавництвом Conde Nast менш ніж через рік покинув команду розробників.

Активіст також співпрацював з некомерційною організацією Creative Commons і створив Open Library, обширний каталог друкованих видань. Як повідомляється в блозі Шварца, останнім часом він працював над проектами watchdog.net і Demand Progress. Крім того, він писав статті в ряд популярних видань. Шварц рано вступив до Стенфордського університету, проте через рік занедбав навчання, не відчувши в навчальному закладі інтелектуальної атмосфери. Згодом він закінчив Гарвардський університет.

Шварц виступав за вільне поширення інформації, у зв'язку з чим у нього були проблеми із законом. Так, у 2008 році він проходив у справі про незаконне скачування мільйонів документів з серверів федеральної судової системи, але тоді жодних звинувачень йому пред'явлено не було. 2011 року його звинуватили у зломі комп'ютерної мережі Массачусетського технологічного інституту (MIT) і незаконному скачуванні майже п'яти мільйонів наукових статей. Вирок у цій справі суд винести не встиг.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук