<

35 ДАІвців Львівщини пожертвували свою кров для фронтовиків

Головні Новини за 13 листопадаМарта Когут, 13 листопада 2014, 14:11 433 0
дивіться також

Сьогодні, 13 листопада, у Львівському центрі переливання крові 35 працівників Державної автомобільної інспекції Львівської області здали кров для військовослужбовців, які у рамках антитерористичної операції воюють на Донбасі.

Усім інспекторам спершу зробили аналіз. У лабораторії лікарі визначили групу крові, резус та рівень гемоглобіну, адже не всі люди можуть стати донорами. У їх списку ті, хто має хронічні захворювання, або ж щойно після операції. 

Багато хто з інспекторів здавали кров вперше, тож трішки нервувались. 

Очільник обласної ДАІ Олександр Хутняк теж став донором вперше. Найбільш рідкісні групи із мінусовим резусом. У головного ДАІвця області третя позитивна та вона теж необхідна на фронті. 

«Здаємо кров взагалі для громадян, які цього потребують, які в зоні АТО, там ж не лише працівники ДАІ, а й військові і які беруть участь в АТО», - пояснив керівник відомства.

Кількість донорів збільшилась із початком війни. Щодня до центру переливання крові приходить до сімдесяти людей. Лікарі кажуть, що найпоширеніша кров серед бійців на передовій - друга плюс, проте трапляються випадки, коли терміново треба і четверту мінус. 

«У минулому столітті як то кажуть, в 60-ті роки перша група вважалась універсальним донором, а четверта універсальним реципієнтом. Тобто в четверту групу можна було вливати все, а перша група підходила для всіх, але я пояснюю, що за сучасними тенденціями ми так не робимо, ми вливаємо групу в групу, резус в резус» , - наголосив заступник головного лікаря обласного центру служби крові Ігор Горбаль.

Фото: dailviv.gov.ua

Державна автоінспекція має і свій батальйон, який несе службу на сході. Туди вже з’їздили шістдесят інспекторів. Серед ДАІвців, які здавали кров, були й такі, які вже побували на передовій.

«Кров потрібна завжди, поранення різного ступеня, легке поранення це легке, але було таке, що люди втрачали кінцівки, тому кров там будь-якої групи дуже потрібна і чим побільше, бо наші хлопці на передовій і поранення серйозні», - зауважив Юрій, інспектор ДАІ, який повернувся із зони АТО.

Усім ДАІвцям, які здали кров для бійців АТО, дали два вихідних дні. Проте інспектори попереджають, допоки їх не буде на дорогах, водіям порушувати правила не варто. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук