3 червня у Сирії відбудуться президентські вибори

СвітРоман Ганкевич, 3 червня 20140

У Сирії сьогодні, 3 червня, відбудуться президентські вибори, передає радіостанція «Ехо Москви».

Глава сирійської держави обирається на 7 років, він може залишатися на цій посаді не більше двох термінів. Перемогу здобуде кандидат, який набрав абсолютну більшість голосів. В іншому випадку відбудеться другий тур.

Претендувати на пост президента може тільки уродженець Сирії, який останні 10 років жив на батьківщині. Його повинні підтримати не менше 35 з 250 депутатів Народної ради.

Як відзначають спостерігачі, за президентське крісло не зможуть поборотися опозиціонери, які живуть за межами країни. Список кандидатів був затверджений на початку травня. До нього увійшли діючий глава Сирії Башар Асад, ліберал Хасан Абдель Ілляхі ан-Нурі та опозиційний депутат парламенту Махер Абдель Хафіз Хаджар.

Таким чином, Вищий конституційний суд країни допустив до участі у виборах всього 3 чоловік з 24, які подавали документи на реєстрацію. Вибори пройдуть на територіях, які контрольовані урядовими військами. Крім того, голосування вже відбулося в 38 посольствах Сирії по всьому світу.

Через заборону влади не змогли проголосувати сирійські громади у Франції, Німеччині, Бельгії та США. Також у виборах не братимуть участі біженці, які живуть в Лівані, Туреччині, Іраку та Йорданії, а також ті у кого немає відміток про легальний перетин кордону у паспорті.

Нагадаємо, у Сирії з березня 2011 року триває збройний конфлікт між владою та опозицією. За цей час в країні, за різними даними, загинули близько 150 тис. осіб, а близько 3 млн стали біженцями. Влада Сирії заявляє, що зіштовхуються з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні. У серпні поблизу Дамаска (Сирія) було використано хімзброю, у результаті чого загинули близько 1,5 тис. людей.

Через збройні конфлікти українське МЗС у 2013 році із Сирії евакуювало понад 250 українців, усього, з початку сірійського конфлікту в 2011 році – понад 770 українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук