4 млн грн інвестували в енергоефективність в Бурштині

СуспільствоГалина Окунь, 2 квітня 2015, 16:15 201 0
4 млн грн - таку суму інвестував ДТЕК в енергоефективність міста Бурштин на Івано-Франківщині впродовж 2012-2014 років.

 Про це, 1 квітня, йшлося на відкритому засіданні комітету з соціального партнерства між містом Бурштин та компанією ДТЕК, що є власницею Бурштинської ТЕС. Взагалі, співпраця міської влади і ДТЕК у Бурштині за останні три роки реалізовувалась у п’яти напрямках: охорона здоров’я, енергоефективність, покращення соціально-значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища та підвищення активності громади. Загальна вартість таких соціальних  інвестицій – 1,5 млн дол. США. Основна мета всіх проектів у 5-ти сферах – це покращення якості життя громади міста не лише сьогодні, але й у перспективі.

 За останні три роки  у Бурштині виконали багато заходів з енергоефективності. Зокрема, реконструювали системи опалення в десяти будинках, замінили вікна  в Бурштинській міській лікарні, утеплили фасади, горища та встановили індивідуальний тепловий пункт у дитячому садку №6.

За сприяння міського голови Бурштина та фінансування від ДТЕК дитсадок отримав грантове співфінансування від ЄС. Впродовж двох років - фахівці провели енергоаудит дитсадку, потім на основі отриманих результатів повністю замінили всі вікна на пластикові та зробили абсолютно новий індивідуальний тепловий пункт.

Завідувачка дошкільного закладу №6 м. Бурштина Марія Камрат розповіла ZAXID.NET https://zaxid.net/, що співпраця з ДТЕК триває з 2012-го року. І, на її думку, місту пощастило, що має такого партнера, як ДТЕК. Бо очевидно, що в міському бюджеті ніколи і не було коштів, щоб фінансувати такі масштабні програми з енергоефективності.  А завдяки усім цим заходам, за словами Марії Камат, вже протягом 2014 року дитсадку  вдалося зекономити 45 тис. грн. на теплі у порівнянні з 2013 роком. А це ж зменшення витрат того ж міського бюджету. При цьому  дитсадок не мерзнув, а, навпаки, вдалось вирівняти температуру повітря в різних частинах будівлі, одна з яких раніше була значно холоднішою.

 «Коли ми говоримо про енергоефективність, то знаємо, що від неї сьогодні також залежить енергетична незалежність нашої держави. А, якщо енергетична, то і політична та економічна також... Завдяки цьому напрямку в стратегії соціального партнерства нам вдається робити енергоефективні ремонти в дитячих садочках та школах та покращувати  загальну системі теплозабезпечення міста», - сказала очільниця департаменту із соціального розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук