56% жителів окупованого Донбасу хочуть залишатися в складі України

Понад 33% жителів «ДНР/ЛНР» хочуть приєднатися до Росії в особливому статусі

Понад половина (56%) населення самопроголошених «республік» Донбасу бачать своє майбутнє у складі України у тій чи іншій формі, випливає з дослідження берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних студій (ZOiS) «Донбас: дві частини, чи все ж одна?», пише «Громадське ТБ».

Аналітики центру минулого року опитали понад дві тисячі осіб в Донецькій та Луганській областях по обидва боки лінії розмежування, але аналіз своєї роботи опублікували лише тепер. Вони дійшли висновку, що «Києву не варто відмовлятися від окупованих територій, в той час як Москва не може розраховувати на непохитну лояльність населення «ДНР» та «ЛНР».

Підставою для такого твердження стало опитування про бачення майбутнього своєї батьківщини. Мешканці контрольованих Києвом районів бачать своє майбутнє у складі України: 65% – у сучасному статусі, ще 26% хочуть певної автономії. Водночас, бажання жителів самоназваних «ДНР/ЛНР» виявились майже ідентичними.

«Погляди населення в самопроголошених «республіках» різноманітніші, ніж можна було очікувати: 21% мешканців цієї області хочуть бути частиною України без особливого статусу, а 35% вважають за краще особливий статус для цих територій всередині України», – йдеться в дослідженні.

Лише 11% мешканців підконтрольних бойовикам територій бачать Донбас у складі Росії без жодних умов, ще 33% погоджуються на приєднання до РФ лише із «особливим статусом».

Опитування охоплює великий діапазон питань – самоідентифікацію і її зміни через війну, ставлення до реформ в Україні і її зовнішньополітичного курсу.

Соціологи з’ясували, що 46% мешканців окупованих територій не довіряють російським ЗМІ, а українським медіа не довіряють 86%.

Опитування складалось з двох частин і було проведене у грудні 2016 року. На підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областях інтерв’ю проводились особисто. На окупованих територіях, через складність доступу до них та питання безпеки, інтерв’ю відбувались телефоном. Для останніх опитувань питання були сформульовані коротше і простіше, але ключові питання були однаковими в обох дослідженнях. Загалом було опитано 2400 осіб, ця вибірка формувалась у відповідності до віку, статі та рівні освіти міського та сільського населення відповідно до державної статистики по цьому регіону станом на 2016 рік.

Центр ZOiS був створений рішенням Бундестагу у кінці 2015 року, як експертна установа для кращого розуміння ситуації у Східній Європі. Це уже друга доповідь ZOiS про ситуацію в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук