57% українців вважають, що Україна у стані війни з Росією, - опитування

Більшість українців оцінюють теперішній стан відносин України та Росії як війну. Про це свідчать дані соціологічного опитування групи «Рейтинг» проведеного 28 червня – 10 липня.

На питання «Як би ви оцінили сьогоднішній стан відносин України і Росії» більшість (57%) українців відповіли, що це війна, кожен 5-й (19%) говорить про політичний конфлікт, 8% вважають останні події тимчасовим непорозумінням, 6% вважають, що це економічний конфлікт, а 9% - не визначилися з цього питання.

Згідно з опитуванням, стан українсько-російських відносин як війну оцінюють жителі, переважно, усіх регіонів, крім Донбасу та Харкова. При цьому, 58% респондентів вважають, що за збройним протистоянням на сході України стоять російські спецслужби, 49% опитаних вважають, що до цього має причетність оточення колишнього президента Віктора Януковича, 28% респондентів покладають відповідальність на Партію регіонів, 24% - на місцевих олігархів, 17% - на місцевих жителів, незадоволених новою владою, 15% - на радикальні націоналістичні організації, 11% - на західні спецслужби, 6% - на українські спецслужби, 4 % - за другий варіант, 11% не визначилися.

«У Донбасі стали більше звинувачувати російські спецслужби і радикальні націоналістичні організації. Тут, а також на півдні збільшилася кількість прихильників ідеї про місцеві олігархів і західних спецслужбах, які причетні до протистоянь на сході України», - вражають соціологи.

Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю. Опитано 4000 респондентів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Похибка вибірки не більше 1,5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук