79% громадян виступають проти обмеження їх права продавати свої паї

Суспільство19 червня 20172880

79% громадян виступають проти продовження штучного обмеження права продати свій земельний пай. Про це свідчать результати опитування, проведеного під час ефіру програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» 15 червня.


19% опитаний згодні із продовженням дії мораторію на продаж землі, а 2% респондентів відповіли «Мені байдуже». Дослідження проводилось шляхом інтерактивного опитування.

Як зазначив відомий фермер та народний депутат від БПП Аркадій Корнацький, коментуючи результати опитування «а якби ви поїхали в село і запитали самих лише власників паїв, то у вас було б не 79% а 99% проти обмеження їх права продавати свою землю».

Земельну реформу стримують страхи, накоплені селянами за 18 років дії мораторію, а також негативний досвід ваучерної приватизації, впевнений Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України. «Але навіть критики ринку землі визнають, що двадцять сім мільйонів гектарів землі знаходяться в приватних руках. Це факт. Це є приватною власністю громадян і не є власністю держави. Це є активом кожної окремої взятої людини, чиї права зараз штучно обмежені», – сказав він.

За даними соціологічних досліджень, намір продати свою землю мають 20% всього лише власників, які і сформують першу хвилю пропозиції. «З відкриттям ринку ми вийдемо на той показник, який зараз є в європейських країнах і де в обігу перебуває 5-10% землі. І на довгі роки основною формою використання землі в сільському господарстві залишиться оренда, – сказав Максим Мартинюк. – І насправді ми через запуск ринку землі якраз і вийдемо на той фермерський устрій сільськогосподарського виробництва, до якого прагнемо».

Нагадаємо, наразі Уряд фокусується на формуванні такої моделі сільського господарства, де б ключову роль відігравали фермери, оскільки саме фермерство є рушійною силою відродження сільських територій та подолання безробіття на селі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук