80% будівель протитуберкульозних закладів не відповідає вимогам

Наталія Зубрицька, 26 лютого 20134990
80% будівель протитуберкульозних закладів не відповідає вимогам
фото goloskarpat.info
проби на туберкульоз

Близько 80% будівель протитуберкульозних закладів не відповідає вимогам будівельних і санітарних норм та правил, повідомила прес-служба Рахункової палати, що провела відповідний аудит.

За даними Рахункової палати, починаючи з 2002 року, виконання двох державних цільових програм і комплексу протитуберкульозних заходів з метою контролю за поширенням у державі епідемії туберкульозу, поліпшення епідемічної ситуації шляхом зниження показників захворюваності та смертності населення від цієї хвороби, запобігання розвитку хіміорезистентного туберкульозу та підвищення ефективності лікування не дало очікуваних результатів.

Недостатні бюджетні призначення на виконання заходів із протидії туберкульозу не дають змоги мати сучасні приміщення та будівлі, обладнувати їх належним діагностичним устаткуванням, дотримуватися вимог інфекційного контролю та забезпечувати хворих необхідними протитуберкульозними препаратами.

У результаті мета державної цільової програми з подолання епідемії туберкульозу, що виконувалась у 2007-2011 роках, не досягнута. На неналежному рівні реалізується міністерством і нова державна цільова програма, яку започатковано у 2012 році. І це в той час, коли у світі туберкульоз є другою за значущістю причиною смерті від інфекційних хвороб, поступаючись лише ВІЛ - інфекції/СНІДу.

За даними ВООЗ, епідемія туберкульозу в Україні розпочалася з 1995 року. Поширення туберкульозу є однією з причин втрати працездатності, здоров'я, інвалідності та смертності населення, потребує постійного збільшення обсягу видатків з державного бюджету.

Колегія Рахункової палати наголосила, що високий рівень захворюваності та поширення мультирезистентного туберкульозу обумовлені насамперед недостатньою ефективністю заходів, спрямованих на переривання ланцюга передачі туберкульозної інфекції, несвоєчасними виявленням хворих на заразні форми, недотриманням схем лікування, а також ще й кадровою кризою.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук