94% латвійців проголосували за розпуск сейму

Світ24 липня 20116512

Центральна виборча комісія Латвії підрахувала дані за підсумками референдуму з питання розпуску Сейму на всіх виборчих дільницях на території країни і на більшій частині дільниць за кордоном - загалом на 1005 із 1028.

За розпуск парламенту проголосували більш як 94% учасників голосування.

У Латвії референдум проходив у суботу на 950 дільницях, за кордоном - на 78. Дані з 23 дільниць, які ще не підрахували, не матимуть на результат референдуму серйозного впливу.

За даними ЦВК, на 1005 дільницях проголосував 686721 громадянин Латвії. З них “за” розпуск Сейму - 647540 осіб (94,29%), проти - 37713 осіб (5,49%). 1468 (0, 21%) бюлетенів були визнані недійсними.

Після того, як сейм відмовив Бюро з питань боротьби з корупцією в обшуку будинку депутата і великого бізнесмена Айнарса Шлесерса, підозрюваного в корупційних діях, Валдіс Затлерс, який тоді був Президентом Латвії, назвав це ганьбою і 28 травня оголосив про початок процедури розпуску сейму.

Якщо проста більшість виборців проголосує за розпуск парламенту, його буде розпущено.

Нові парламентські вибори повинні будуть пройти не пізніше ніж за два місяці після розпуску Сейму. Якби виборці не підтримали розпуск сейму, Президент втратив би пост, а сейм продовжував би працювати. Проте В.Затлерс уже склав повноваження Президента, новим главою держави було обрано Андріс Берзіньш і йому не довелося б іти у відставку, якби народ не підтримав ініціативу В.Затлерса.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук