97% контрабандних ліків містять наркотичні речовини
Протягом 8 місяців цього року митними органами порушено 1 тис. 448 справ про порушення митних правил, у яких предметами правопорушень були лікарські засоби на суму понад 10,2 млн. грн. Про це сказав начальник Департаменту боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Держмитслужби Олександр Попівняк.
"У 97% випадків – це спроби громадян незаконно перемістити через митний кордон України лікарські засоби, що містять у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги та прекурсори. Загальна вартість вилучених у громадян таких лікарських засобів складає майже 1,2 млн. грн.", - розповів О.Попівняк, повідомляють УНН.
В той же час, при переміщенні лікарських засобів на адресу суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності виявлено 38 фактів порушень митного законодавства. При цьому, вартість вилучених лікарських засобів становить 88% від загальної вартості (понад 9 млн. грн.) ліків, що переміщувалися через митний кордон з порушеннями митних правил.
Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів).
Цього ж дня парламент ратифікував Конвенцію Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я. Цей документ якраз і зобов‘язує Україну забезпечити криміналізацію та посилення відповідальності за відповідні дії.