Абітурієнти повинні самі порахувати середній бал атестата для подачі у ВНЗ

СуспільствоАндрій Стець, 21 червня 20186900

Випускникам шкіл, які вступають до вищих навчальних закладів, потрібно самостійно розраховувати середній бал атестата. Внесення відповідного запису в додаток до атестата не передбачено в затверджених КМУ зразках документів про повну загальну середню освіту. Про це йдеться у роз'яснені Міністерства освіти і науки в листі керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державної адміністрацій, установ вищої та загальної середньої освіти, опублікованому на сайті відомства.

Як уточнили у відомстві, під час подачі заяви до ВНЗ – як в електронному, так і в паперовому вигляді - випускнику школи слід самому порахувати середній бал атестата. Перевіряти правильність обчислення зобов'язані приймальні комісії вищих навчальних закладів.

Середній бал атестата обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). У той самий час предмети, за якими зроблено запис «звільнений (а)», в загальну кількість не враховуються.

При цьому атестат з неправильно розрахованим середнім балом є чинним. МОН також нагадало, що в разі подання заяв в електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він знайде помилку в розрахунку, то може самостійно її виправити до подання першої заяви.

Нагадаємо, основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання вже пройшла, днями стали відомі результати всіх тестів. З 12 липня абітурієнти можуть подавати заяви у вищі навчальні заклади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук