Адвокат Сенцова вимагає пояснити тиск на оточення режисера

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе підготував заяву на ім'я голови Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна у зв'язку з повідомленням керівника арт-центру "Карман" Галини Джикаєвої про те, що ФСБ підозрює її і співробітників в тероризмі. Про це повідомляє “Українська правда” із посиланням на прес-секретаря адвоката Дженні Курпен.

"Ситуація в Криму навколо Олега Сенцова дуже напружена. Для мене, звичайно, не було сюрпризом, що можуть бути репресії щодо кола спілкування Сенцова, але я не міг подумати, що вони будуть реалізовуватися в такому форматі, а саме - у формі підозри у тероризмі", - прокоментував Дмитро Дінзе.

"З іншого боку, ці дії тільки вказують на невинність Олега і бажання ФСБ будь-якими шляхами запроторити його за грати, аж до використання людей з його кола спілкування. Методи роботи, як я бачу, в ФСБ не помінялися з 30-х років - все ті ж правові кривляння, пересмикування і перекручення фактів", - сказав Дінзе.

У заяві адвокат просить провести перевірку фактів психологічного та іншого тиску на Джикаєву з боку співробітників ФСБ Росії і ФСБ Росії по м. Сімферополю, встановити і перевірити факти можливої фальсифікації матеріалів кримінальної справи, які збирають співробітники ФСБ Росії на території Криму щодо Олега Сенцова.

Адвокат також закликає перевірити і встановити факти тиску на 15 осіб творчого складу арт-центру "Карман", яким, за словами Джикаєвої загрожує небезпека від органів ФСБ РФ, і перевірити факти надання психологічного та іншого тиску, з метою можливої фальсифікації матеріалів кримінальної справи стосовно Сенцова на людей, які так чи інакше з'являлися в арт-центрі "Карман" і були знайомі з ним.

У разі підтвердження фактів психологічного, фізичного та іншого тиску на людей, про яких розповіла Галина Джикаєва, а також щодо неї самої і будь-яких інших співробітників арт-центру "Карман", адвокат має намір вирішити питання про притягнення до відповідальності співробітників ФСБ Росії і ФСБ Росії по м.Сімферополь, які могли бути причетні до цієї протиправної діяльності.

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук