Розгляд апеляції на арешт Олега Сенцова затягується
Розгляд апеляційної скарги на рішення Лефортовського районного суду міста Москви про продовження терміну утримання під вартою українського кінорежисера Олега Сенцова всіляко затягується.
Про це «Укрінформ» заявив адвокат режисера Дмитро Дінзе.
«Документи про розгляд апеляційної скарги були відправлені поштою на третій день після рішення суду 7 липня про продовження відносно Сенцова запобіжного заходу у вигляді терміну утримання під вартою до 11 жовтня, відповідно до термінів - 10 липня. І я поки не отримав повідомлення про те, коли буде розгляд. Мені ще поки навіть не прийшло навіть повідомлення з суду, що лист прийшов до суду. У мене чек про відправку є, а повідомлення немає», - сказав він.
Водночас Дінзе зазначив, що Лефортівський районний суд його також не повідомив про те, чи готові протоколи за результатами засідання від суду 7 липня для ознайомлення з ними.
«Я ще там заяву писав на ознайомлення з протоколом судового засідання, щоб мої всі слова були зафіксовані правильно. Мене теж суд ще не повідомив, чи виготовлені протоколи і коли я можу з ними ознайомитися», - підкреслив він.
Нагадаємо, що суд продовжив Олегу Сенцову термін арешту до 11 жовтня.
Днями адвокат звернувся до Уповноваженого з прав людини в РФ Елли Памфілової з проханням розібратися із незаконним позбавленням режисера українського громадянства.
У заяві Дінзе посилається на Федеральний конституційний закон від 21.03.2014 N 6-ФКЗ «Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя», на підставі якого російська влада вважає Сенцова громадянином РФ:
Стаття 4. Визнання громадянства Російської Федерації у громадян України та осіб без громадянства, які постійно проживають на території Республіки Крим або на території міста федерального значення Севастополя
1. З дня прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на цей день на території Республіки Крим або на території міста федерального значення Севастополя, визнаються громадянами Російської Федерації, за винятком осіб, які протягом одного місяця після цього дня зголосяться зберегти наявне у них і (або) їх неповнолітніх дітей інше громадянство або залишитися особами без громадянства.
2. Документи, що засвідчують особу громадянина Російської Федерації, видаються протягом трьох місяців з дня прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів.
17 червня закінчується термін, протягом якого громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на день прийняття в РФ Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя на території зазначених суб'єктів, видаються документи, що засвідчують особу громадянина Російської Федерації.
За інформацією адвоката, Сенцов не отримав паспорт громадянина РФ у встановлені терміни (має паспорт громадянина України), не подавав заяву про отримання громадянства РФ, у зв'язку з чим не може вважатися громадянином РФ.
Дінзе підкреслює, що закони РФ «не передбачають автоматичного визнання громадянства РФ без проходження правової та адміністративної процедури, в ході якої особі необхідно здійснити юридично значимі дії в своїх інтересах, що не було зроблено з боку Сенцова О.Г.»
У зв'язку з цим Сенцов не може автоматично визнаватися громадянином РФ, як трактують співробітники СУ ФСБ Росії та УФМС Росії, і тим більше йому не може бути виданий паспорт РФ, укладає адвокат.
Крім того, за пропозицією уповноваженої з прав людини Сенцов подав звернення на її ім'я з проханням про сприяння у підтвердженні його українського громадянства.