Ахтем Сеітаблаєв поставить «Лісову пісню» кримськотатарською мовою

Прем’єра вистави за твором Лесі Українки відбудеться восени

КультураК.С., 14 липня0
Ахтем Сеітаблаєв поставить «Лісову пісню» кримськотатарською мовою
Вперше Ахтем Сеітаблаґв поставив твір Лесі Українки кримськотатарською у Сімферополі

Восени в Україні відбудеться прем’єра вистави «Orman tyrkysy. Лісова пісня» за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня». Режисер-постановник вистави – Ахтем Сеітаблаєв («Кіборги», «Захар Беркут»). Продюсерка – Юлія Сінькевич. Проект реалізується за підтримкою Українського культурного фонду.

«Виставу ”Orman tyrkysy. Лісова пісня” ми будуємо на певному переосмисленні цього легендарного твору української письменниці та поетеси. Адже справжня любов – це виняткова подія в житті кожної людини. І дуже часто ця винятковість може стати темним проваллям для одного – але так само й може воскресити обох. Вибір – за людиною. Емоційно ця історія зрозуміла і близька кожному», – вважає Ахтем Сеітаблаєв.

Вистава виконуватиметься кримськотатарською мовою з використанням музичних імпровізацій на основі кримськотатарської та української музики. У «Orman tyrkysy. Лісова пісня» будуть задіяні кримськотатарські та українські актори.

У постановці будуть використані методи поєднання тексту, музики та сучасної хореографії та графіки. Художник-постановник вистави – Шевкет Сейдаметов («Кіборги»), художниця по костюмам - Леся Патока («Віддана»).

Оригінальна постановка вистави вперше була створена Ахтемом Сеітаблаєвим у 2003 році в Кримськотатарському театрі в м. Сімферополь. У жовтні 2020 року вистава повернеться у новому форматі, що є символічним актом поєднання двох культур, роз’єднаних через анексію Криму.

«Така постановка “Лісової пісні” дуже зацікавила мене не лише тому, що творчість Лесі Українки є завжди актуальною. Мені, разом з цим, дуже імпонує запропонована Ахтемом Сеітаблаєвим інтерпретація і симбіоз двох культур – кримськотатарської та української. До того ж, ця постановка найвідомішого твору Лесі України є особливо на часі саме тепер – напередодні ювілею письменниці у 2021 році», – говорить продюсерка проекту Юлія Сінькевич.

Найближчим часом буде оголошено кастинг на головні ролі у виставі «Orman tyrkysy. Лісова пісня».

Нагадаємо, Юлія Сінькевич, генеральна продюсерка Одеського кінофестивалю, є продюсеркою фільму Леся Українка. Узлісся». Картина режисерки Нани Джанелідзе мала вийти до ювілею письменниці. Проте минулого року, після звільнення керівництва Держкіно, картина опинилась серед проектів, яких позбавили держфінансування. Серед них є також проект нової картини Ахтема Сеітаблаєва «Конотопська битва».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук