Активісти під час рейду у центрі Львова виявили скриньки псевдоволонтерів

Головні новини Львова 16.12Ольга Зеліско, 16 грудня 2015, 14:11 1584 3

На невеличкій вулиці Шевській у середмісті Львова у кожній крамниці є скринька для допомоги армії та дітям-сиротам. Проте половина з них фальшиві.

Громадські активісти заходять у першу піцерію, в якій не можуть показати документів на скриньку і обіцяють її забрати. У сусідній крамниці годинників стоїть картонна коробка з українським прапорцем, де маркером написано «Пожертви дітям-сиротам». Продавчиня не може пояснити, кому збирають гроші, як і показати документи на благодійність. Телефонує до власника, той обіцяє бути через півгодини та показати усі папери. Та власник так і не з'явився, тож активісти викликали поліцію.

«Бувають випадки шахрайства. Люди звертаються до нас, помічають якісь підозрілі скриньки, людей з незрозумілими вивісками для збору коштів. Часто буває, що без відповідних документів. Звичайно, реагуємо на це, підходимо, перевіряємо документи. Якщо немає, то у цьому випадку, я вже звертався в райвідділ, зараз приїде слідчо-оперативна група», – розповів інспектор поліції Львова Микола Логінов.

Скриньку разом з понятими опечатують та вилучають у райвідділ. Туди вже й має приїхати власник крамниці.

Далі ще одна крамниця, та там завбачливо заховали скриньку. Менеджер Юрій пояснює, що це скринька перевіреної організації: «Ми знаємо цих людей. Це ми тимчасово сховали скриньку», – пояснив адміністратор.

«Ми вже виганяли шахраїв, які бігали по вулицях Львова з скриньками, їх майже нема. Зараз ми починаємо боротьбу зі скриньками, які стоять стаціонарно. 90 процентів з них є шахрайські, фонди київські. У нас у Львові є достатньо волонтерів, яких люди знають особисто. І я зараз закликаю, зараз новий рік, продовжувати угоду з тими людьми, які звітують, кого ви знаєте. Пів-Львова займається волонтерством і, думаю, що ніхто не постидається перевірити ці скриньки. Також ми поговорили з дирекцією «Укрпошти». Вони забирають усі підозрілі скриньки, а з Нового року будуть продовжувати угоду з власниками скриньок, тільки тих, які погодить громадськість», – пояснив громадський активіст Олег Радик.

«До скриньки мають додаватися ксерокопії документів самого фонду, який безпосередньо займається збором коштів, контактні телефони, в тому числі неодноразово казали, мами, батька, контактної людини, з якою ми можемо зв'язатися», – зазначив громадський активіст Ігор Зінкевич.

Активісти кажуть, що чим більше людей будуть цікавитись, чиї це скриньки, тим менше буде шахраїв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук