Активісти звинуватили Держспецзв’язку у зриві запуску системи електронного декларування

Державна служба спецзв’язку зірвала строки, необхідні для запуску системи електронного декларування, що ставить під загрозу вчасний початок роботи цієї системи, заявили активісти Антикорупційної групи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР).

В заяві активістів, яку цитує «Українська правда» зазначається, що система повинна розпочати свою роботу через два тижні – 15 серпня 2016 року. Програмне забезпечення для роботи системи готове. Залишилося вирішити лише одне питання — отримати атестат відповідності на комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) в системі декларування.

«Згідно з графіком запуску системи у п’ятницю, 29 липня, Держслужба спецзв’язку повинна була погодити Технічне завдання та визначити ліцензовану організацію, яка проведе експертизу КСЗІ. Цього зроблено не було, що ставить під сумнів вчасне завершення процесу підтвердження відповідності на КСЗІ системи електронного декларування», – йдеться в заяві.

«Адміністрація Держспецзв’язку намагається нав’язати як експертну організацію керовану нею державну компанію, яка через брак фахівців не зможе вчасно завершити проведення експертизи та забезпечити початок повноцінної роботи системи (її “промислову експлуатацію”) з 15 серпня 2016 року», – наголосили в РПР.

Водночас Голова правління Центру протидії корупції, експерт антикорупційної групи РПР Віталій Шабунін підкреслив, що без такого сертифікату система декларування буде нелегітимною, бо дослідний режим експлуатації системи, фактично, забороняє внесення до Реєстру будь-яких персональних даних.

«Усі декларації, подані в таку, неатестовану Держспецзв’язком, систему, не будуть визнаватися судом як належний доказ. І притягти політиків до кримінальної відповідальності за брехню у них буде неможливо», – наголосив він у своєму блозі.

«Закликаємо президента, уряд, НАЗК та адміністрацію Держспецзв’язку забезпечити вчасний і належний запуск роботи системи електронного декларування – а саме, щоб 15 серпня 2016 року було розпочато промислову експлуатацію системи із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю на підставі виданого Держспецзв’язку атестата», – йдеться в заяві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук