Акції на захист ЛГБТ - добре зрежисована спецоперація

БлогиЮрій Бутусов , 20 березня 2016 1776 5
Юрій Бутусов
головний редактор Цензор.нет

Акції на захист ЛГБТ-спільнот в Україні створюють враження інформаційної спецоперації, а не захисту прав людини.

Я з повагою ставлюся до різних людей, і якщо вони дотримуються законів, я поважаю їх національність, колір шкіри, смакові, культурні або сексуальні пристрасті.

Я не бачу агресії і пропаганди в суспільстві проти ЛГБТ, я бачу нормальну громадську дискусію. Українське суспільство дуже терпиме до будь-якої індивідуальності, ЛГБТ – такі ж українці. Якщо права якоїсь людини з нетрадиційною орієнтацією будуть порушені, вона постраждає або звернеться за захистом до суспільства, я не сумніваюся, що ця людина отримає всю можливу суспільну підтримку і співчуття. Просто як людина.

Ми на «Цензорі» також готові висвітлити конкретні випадки порушення прав ЛГБТ-громадян, як ми висвітлюємо всі інші випадки порушення прав людини. Будь ласка. Поки ніхто не звертався.

Я бачу війну, де загинули понад 10 тисяч наших співвітчизників, і гинуть люди майже кожен день зараз. Бачу народ, де люди виживають, і шукають роботу, де пенсіонери отримують пенсію в 50 доларів. Це справжня трагедія, в якій ми живемо кожен день, це драма, яка стосується головного права людини – права на життя.

Але комусь здається, що під час війни, революції і економічного колапсу страждають ще й права людей з різною сексуальною орієнтацією. Ну добре, громадяни мають право.

Однак мене здивували акції на захист прав геїв в Києві в 2015 році великою кількістю РЕКЛАМНИХ білбордів. Десятки таких бордів висіли по всій столиці кілька місяців, а це дуже дороге задоволення. Цікаво, хто оплачує таке задоволення під час війни і економічної кризи? Замовник і спонсор цієї реклами не був оголошений. Хоча дивно – якщо хтось так активно підтримує і фінансує ЛГБТ рух, невже ця людина не хоче розповісти публічно, додатково прорекламувати свій проект?

Чому організації геїв раптом раз на рік проводять якийсь марш, а весь інший час про цих активістів ніхто нічого не чує і не бачить, громадської активності у них ніякої немає?

На мій погляд, Росія активно використовує для прикриття своїх активних заходів прикриття громадських організацій.

Суспільство на захист ЛГБТ, які проводять гучні акції – це найбільш зручне прикриття.

Це повинно дратувати ту частину суспільства, яка схильна до російської пропаганди, і для яких інтеграція в ЄС зводиться до визнання одностатевих шлюбів. Демонструється, мовляв, ось вона єдина європейська цінність, яка стала доступною.

Нагадую, що акції на захист ЛГБТ при Януковичі теж проводилися – і це виглядало нарочито карикатурно, знущально, коли невелика група фріків виходила в центр Києва в щільному кільці міліції. Знову-таки була гучна реклама, але все це було мало схоже на правозахисну акцію. Мені це завжди здавалося елементом антизахідної пропаганди.

І одночасно, це привід продемонструвати на Заході, що Україна недостатньо європейська країна, і порушує, виявляється, права якоїсь групи громадян.

Мені здається, що акції на захист прав ЛГБТ і противники цих акцій, які створюють скандали і зіткнення, цілком ймовірно, люди щирі, але їх дії режисуються і готуються в одному центрі.

Я в лютому був в Канаді – і представники нашої канадської діаспори розповіли мені, що вони здивовані, що буквально в останні кілька місяців активізувалася в Торонто діяльність кількох громадських організацій, які почали виступати на захист прав ЛГБТ в Україні. Так, саме в Україні, чомусь раптом комусь стало дуже цікаво захищати права людини в сексуальній сфері саме у нас. Мої канадські друзі вважають це операцією російських спецслужб, і я вважаю це цілком ймовірною версією. Ми ж бачимо скільки громадських рухів для прикриття інформаційної війни використовує РФ.

Якщо справді існує в Україні реальна організація, яка захищає права ЛГБТ, мені здається, що вона повинна бути помітна не якимись акціями раз на рік, а прес-конференціями, інформацією, якою насправді ніде немає. Але ж варто звернутися до ЗМІ, і напевно буде куди більша і системна підтримка в конкретних випадках порушення прав конкретних громадян. Але поки куди більше помітне політична активність, яка під час війни не може не вимагати роз'яснень.

Оригінал

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук