Акції «Укрзалізниці» продадуть на міжнародних біржах

«Укрзалізниця» стане першою українською державною компанією, яка продаватиме акції на міжнародному ринку

Акції «Укрзалізниці» продадуть на міжнародних біржах
ЄБРР допоможе «Укрзалізниці» розмістити акцій на міжнародних біржах

АТ«Укрзалізниця» стане першою українською державною компанією, чиї акції продадуть іноземним інвесторам. Уряд підписав меморандум про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо підготовки «Укрзалізниці» до первинного розміщення акцій на міжнародних біржах. Відповідний документ підписали у вівторок, 29 жовтня, під час інвестиційного форуму в Маріуполі.

«Укрзалізниця» стане першою державною компанією, яка вийде на ринок публічного продажу акцій.

«Досі українські компанії, які здійснювали первинний випуск акцій на фондових біржах, не позначали себе емітентами від України. Це був непрямий випуск акцій, від Великої Британії, Нідерландів, Канади та інших країн», – зазначив голова правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

У ЄБРР вважають, що такий крок допоможе «Укрзалізниці» залучити додатковий довгостроковий капітал у розвиток компанії. Водночас проведення цієї процедури забезпечить застосування кращих світових корпоративних практик в управлінні компанії.

В «Укрзалізниці» повідомляють, що поки не визначили модель розміщення акцій на мінародному ринку. Її планують затвердити впродовж найближчих 6 місяців, визначивши чи продаватимуть акціє всієї компанії, чи її частини.

Євген Кравцов зазначив, що підготовка та продаж акцій компанії на міжнародних біржах триватиме від 1 до 3 років, залежно від швидкості прийняття та імплементації рішень для законодавчого підґрунтя транзакції.

Випуск акцій «Укрзалізниці» до торгівлі на міжнародних фондових біржах не означає повну приватизацію компанії. Після продажу інвестори зможуть придбати частину акцій «Укрзалізниці», а держава зможе зберегти контроль над діяльністю компанії.

Нагадаємо, напередодні міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що «Укрзалізницю» розділять на три компанії: оператора інфраструктури, вантажного та пасажирського перевізників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук