Мінінфраструктури хоче розділити «Укрзалізницю» на три окремі компанії

Інфраструктурою, пасажирськими та вантажними перевезеннями управлятимуть різні керівники

ЕкономікаЮрій Братюк, 29 вересня7410

Міністр інфрастуктури України Владислав Криклій оголосив про плани розділити ПАТ «Укразалізниця» на три окремі компанії. Відповідну заяву він зробив в інтерв’ю «Радіо Свобода», відповідаючи на питання щодо майбутнього керівництва УЗ.

«Тут фокус в тому, що фактично керівник «Укрзалізниці» апріорі не може залишатися один, тому що ми плануємо створювати три окремі компанії з «Укрзалізниці», – зазначив Криклій.

За словами міністра, відповідний законопроект розробляється спільно з парламентарями.

«Один оператор буде відповідати за доступ до інфраструктури. Тобто за всю мережу, за електрифікацію, займатися капітальними вкладеннями у підтримку, експлуатацію, розбудову мережі. Другий оператор буде займатися пасажирськими перевезеннями, які збиткові, проблемні. І там будемо ставити за «кіпіай», власне, мінімізувати ці збитки, максимально до нуля. І третій – це прибутковий, який буде генерувати прибутки для держави. Це вантажні перевезення», – пояснив Криклій.

«У будь-якому разі навіть чинному керівнику все одно доведеться обирати, куди він захоче піти, тому що це будуть три різні посади», – зазначив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук